Nadační fond Českého rozhlasu


TORNÁDO Humanitární pomoc

Pomáhejte s námi Moravě

Jižní Moravu zasáhly extrémní bouře a tornádo. Některé části obcí na Břeclavsku a Hodonínsku jsou úplně zpustošené. Tisícům lidí se během pár okamžiku změnil celý život, zůstali v šoku na ulici třeba jen v županu. Jejich domy jsou zničené, bez střech a zdí. Pojďte jim s Nadačním fondem Českého rozhlasu a Radiožurnálem pomoci ve finanční sbírce.

vybíráme od 25.6.2021

Pomáhejte s námi Moravě

Na Břeclavsku a Hodonínsku nás potřebují
19 589 095 Kč

přispělo

7716 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Stál jsem u okna a viděl blížící se tornádo, s dětmi jsem stačil utéct do sklepa…“, řekl jeden z obyvatel obce Lužice na jihu Moravy. Potom vyběhli ven a viděli zkázu. Jejich dům byl bez štítové zdi, oken a střechy. Experti rozhodnou jestli vůbec půjde zachránit. Takových příběhů jsou po nevídané bouři a tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku tisíce.

Důležité: Od 27. června mohou všichni obyvatelé postižených obcí včetně Stebna na Lounsku žádat o finanční podporu ze sbírky Pomáhejte s námi Moravě do 100 tis. korun na nadacnifondcro.cz a současně vyřešit své materiální, řemeslné, ubytovací, dobrovolnické potřeba přes pomahejtesnami.cz. Dejte o této pomoci, prosím, vědět dál. Snažíme se peníze v této sbírce vybrané rovnou distribuovat potřebným.
 
Nadační fond Českého rozhlasu a Radiožurnál proto spouští mimořádnou finanční sbírku pro lidi, kteří si musí vybudovat nové bydlení a celý život. Sbírka startuje na částce 5 milionů korun, kterou při jejím vyhlášení přispěla společnost Kaufland České republika. 
 
Všechny peníze dostanou lidé postižení přírodní katastrofou. Garantem sbírky je právě Nadační fond Českého rozhlasu, který znáte díky dlouhodobým projektům Světluška a Ježíškova vnoučata. Pomáhal také v roce 2013 při povodních a v roce 2015 v Nepálu zdevastovaném zemětřesením.

Přispějte proto i vy. Děkujeme vám.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Prajem veľa síl, držte sa!

Tomáš Kušnír

Hodně štěstí!

Milan Václavík

Držím palce!

Petr Bureš
300 Kč

Budu moc rád, když částka aspoň trošku někomu konkrétnímu pomůže

Dárce
1 000 Kč

...hodně síly

Jiří Simon
5 000 Kč

Hlavně ať peníze rychle pomůžou!

Olga Daňková
1 000 Kč

Myslíme na Vás, držte se !!!

Petr Korda
1 000 Kč

Tento dar jsem se rozhodla věnovat lidem, kteří to opravdu potřebují, i když sama toho moc nemám! Držte se Jižní Moravo!
P. S. touto formou také jako poděkování celému kolektivu MŠ Hello Teddy v Ostravě Dubině, za přijetí, trpělivost a péči při každodenní docházce mého syna Matěje, za což vám všem ze srdce nesmírně děkuji Alena Skupinová

Alena Skupinová
500 Kč

bude lépe

dobi
1 000 Kč

Myslím, že je potřeba finanční pomoc i s odstupem od toho nejhoršího období bezprostředně po tornádu. Osudy lidí sleduji. Snad můj dar alespoň trochu pomůže. Držte se!

Gabriela Sirůčková
3 000 Kč