Nadační Fond Chance 4 Children


Elderly Health

POŠLI ÚSMĚV DÁL - Klub přátel DR. KLAUNA

Děkujeme, že jste se rozhodli podpořit DR. KLAUNA - 1. originální iniciativu tohoto typu v ČR. Už od roku 1999 léčíme úsměvem děti v nemocnicích , ale i babičky a dědečky v domovech seniorů po celé ČR. Pošlete s námi úsměv dál a staňte se členy Klubu přátel Dr. Klauna.

Donate in :
secured by Darujme.cz
DR. KLAUN - LÉČÍME ÚSMĚVEM

Doktor Klaun je první iniciativou svého druhu v České republice - léčit nemocné děti smíchem jsme začali už v roce 1999.  Díky nám se každý rok tisíce hospitalizovaných dětí rychleji uzdravují a dokáží snáze překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici.

Každý Dr. Klaun je nekonečným zdrojem smíchu a radosti. Máme velkou radost z pozitivních ohlasů - nejen dětí a jejich rodičů, ale i skvělého nemocničního personálu. Naše práce mění smutek v radost a aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem co nejrychleji se uzdravit.

Být součástí týmu Dr. Klauna vyžaduje zvláštní dovednosti, nadání a znalosti. Stát se profesionálním nemocničním klaunem znamená absolvovat pravidelné semináře a školení.

Další projekt, se kterým přicházíme za dětskými pacienty, je Barevné hraní. K tomuto účelu slouží i kniha Pohádky k dočmárání. Výtvarníci spolu s autorským čtením pohádek vnáší do nemocnic klid a empatii.  Pomocí barev a pohádkových příběhů si získávají důvěru dětí. Často otvírají skryté potíže, které pak pomohou léčbu dále usměrnit. Tým Barevného hraní konzultuje s psychologem a školí se na pravidelných workshopech, aby při výtvarné práci na lůžku mohl efektivněji pomoct konkrétnímu dítěti. 

Avšak nejen dětský pacient potřebuje terapii smíchem, i senioři na internách a v seniorských domovech si zaslouží naši péči. Za těmito pacienty už nechodí na návštěvu rodiče a cesta domů bývá složitější. Klauni pomocí písniček a humoru přenášejí seniory zpět do mládí a pomáhají jim tak nalézt leckdy ztracenou radost ze života. 

Celá tato náročná, překrásná a smysluplná práce, hodiny strávené na dětských i interních odděleních, trénink, příprava, plánování, komunikace a logistika by nebyly možné bez těch, jejichž podpora to všechno umožňuje. Velké poděkování patří všem partnerům a sponzorům. Díky nim můžeme pacientům kromě omalovánek a balonků věnovat i společnou fotografii s osobním věnováním a přáním brzkého uzdravení. Je to velice milá vzpomínka na chvíle smíchu a radosti. Díky této podpoře se mohou také trénovat noví klauni, což se logicky promítá do množství návštěv a především to znamená více smíchu a radosti na dětských odděleních!
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Dekujeme za patecni rozveseleni na detskem oddeleni kladenske nemocnice.
Sofinka Perglerova a jeji rodice😉

Marcel Pergler
CZK 1,000

Děkujeme za zpříjemnění pobytu v kladenské nemocnici a úsměv syna, který dokázali vykouzlit.

Radek Rebeka

Děkuji, úsměvy je potřeba rozdávat.

Donor
CZK 700

spoustu rozdaných úsměvů :)

Zdeněk Hruška
CZK 200