Hiporehabilitace Brno z. s.


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Hipoterapie pro Vikču na rok 2021

Díky vaší podpoře bude Vikča moci docházet pravidelně na hipoterapii a fyzioterapii, které má moc ráda a pomáhají jí. Vikča trpí velmi závažným onemocněním spinální svalovou atrofií (SMA). Tato diagnóza vyžaduje velmi častou a pravidelnou rehabilitaci. Přispěním jakékoliv částky usnadníte Vikči a její rodině náročné financování pravidelných terapií. Při dosažení cílové částky bude mít terapie v centru Hiporehabilitace Brno na celý rok zdarma. Všichni dárci obdrží potvrzení o daru pro odpočet z daně z příjmu (i firmy). Pokud potřebujete darovací smlouvu, napište nám. Děkujeme! Loňská sbírka pro Vikču nebyla vzhledem k epidemiologické situaci plně vyčerpána, zbylá částka jí byla automaticky převedena do následujícího roku.

Hipoterapie pro Vikču na rok 2021

124 200 Kč
vybráno 177 % z 70 000 Kč

přispělo

71 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Loňská sbírka pro Vikču nebyla vzhledem k epidemiologické situaci plně vyčerpána, zbylá částka jí byla automaticky převedena do následujícího roku.

Viki se narodila jako zdravé miminko, zhruba v 9 měsících se přestala plazit, válet sudy, nekopala nožičkama, byla celkově lenošnější. Po všech různých vyšetřeních Vikči přesně v jednom roce určili diagnózu spinální muskulární atrofie (SMA).
SMA je velmi závažné genetické onemocnění motoneuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů. Výskyt této nemoci je přibližně 1 novorozenec na 6 000 narozených dětí.
Ještě donedávna neexistoval žádný lék, ale od dubna 2018 Viki dostává každé 4 měsíce Spinrazu (injekce formou lumbální punkce), která by měla průběh nemoci zastavit.
Viki už je slečna a chce být samostatná, proto jezdí na elektrickém vozíku.
Společně s hiporehabilitací, na kterou Vikča pravidelně 3× týdně dochází už 4,5 roku, plaváním, cvičením, protahováním, pobytem v lázních je stav Viktorky stabilní, nehorší se, naopak dělá pokroky, což je pro ni nejdůležitější a motivační.
Její rodina má radost z každého malinkého pokroku, který je znát rozhodně díky hipoterapii, která tvoří značnou část jejího cvičení.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krásné Vánoce 🎄

Lucie Střížová

.... pro lepší zítřky

Petr Polák
7 350 Kč

Dali jsme to minule, dáme to i teď.

Mi

♥️ snad se konečně potkáme!!!!

Andrea Havelková
500 Kč

Pro úsměv na tváři naší Vikči posílají Mikuláš, andělé a čerti ze Lhoty

Dárce
3 050 Kč

Krásné Vánoce

Lucie Davidová
500 Kč

At se dari. :)

Jitka B.
500 Kč

Hodně malých čísel dá na konci jedno velké. Proto to má smysl a věřím, že to Vikči pomůže. Odměnou bude vidět úsměv na její tváři 😊

Tomáš Kopřiva