Nadace Via


Kultura, umění a historie

SpořkaVánoce: DIVADLO PETRA BEZRUČE

Podpořte s Českou spořitelnou tři divadelní soubory, aby mohly dále šířit umění i radost, pandemii navzdory. Banka otevírá vánoční výzvu pro Divadlo Petra Bezruče, nezaměnitelnou ostravskou scénu, která letos slaví své 75. výročí.

73 900 Kč

přispělo

20 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve své tvorbě se Bezruči reagují na problémy konkrétního místa, ve kterém působí – průmyslová aglomerace na pomezí tří států – a inspirují se jimi. Vedle klasiky a titulů pro děti mladé nabízí i také české a světové premiéry současných her či svérázné dramatické texty.
Jednou z nejvýraznějších inscenací této dramaturgické linie se stal Bezruč?! ostravských autorů Jana Balabána a Ivana Motýla. Vedle klasiky a titulů pro děti divadlo nabízí i české či světové premiéry současných her nebo svérázné či kontroverzní dramatické texty, přichází i s texty nabitými třaskavinou, s příběhy zběsile reflektujícími šílenou dobu i šílenství lidí v ní žijících.
Kromě domácí scény uvádí Bezruči své inscenace každoročně na několika prestižních festivalech v České republice i v zahraničí. 

Spořitelna do výzvy vkládá startovacích 50 tisíc korun. Její zaměstnanci přispívají nejen prostřednictvím této dárcovské výzvy, ale také převodem svých bodů z Cafeterie.

http://www.bezruci.cz/
 
Díky, že pomáháte pomáhat! 

Zaměstnaneckou sbírku pro Českou spořitelnu administruje Nadace Via.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať covid a vládní nařízení nezničí kulturu v naší krásné zemí.

René Janek

Dobrý den. Prosím, nedávejte mě na stránku přispivatelů. Já vím, z jakého důvodu jsem tak učinil, mám z toho dobrý pocit a to mi stačí :o).
Děkuji a brzy (doufám) v divadle na skvělou podívanou :o)))

Petr Polášek

Chybí mi živá kultura.....chybí mi divadlo....mám ráda Bezruče :)

Janula