ŽIVOT 90, z.ú.


Senioři

Osamělost není jen o Vánocích

V České republice žije více jak půl milionu osamělých seniorů a seniorek. Zařiďme společně, aby se nikdo necítil sám a aby se starší lidé ve svých domovech cítili v bezpečí.

Díky vašim darům mohou starší lidé žít déle ve svém vlastním domově a cítit se tam v bezpečí.

173 685 Kč

přispělo

57 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Osamělost není jen o Vánocích

Během vánočního období je osamělost vždy velkým tématem. Ta ale nezmizí s koncem roku. V České republice se s osamělostí denně trápí až půl milionu seniorů a seniorek. Ve skupině lidí nad 80 let je to každý druhý. 

V ŽIVOTě 90 každý den pomáháme více jak 1500 seniorům a seniorkám. Velkou pomocí pro starší lidi, kteří žijí sami, je služba Tísňové péče, která dohlíží na jejich bezpečí. S našimi klientkami a klienty si ale i pravidelně voláme a staráme se tak i o jejich psychickou pohodu.

Jak může pomoci váš dar

Na dispečinku Tísňové péče se během 1 noci spustí alarm až 7x. To znamená, že se někdo ocitl v nebezpečí a je potřeba poslat k němu domů pomoc. Tato včasná pomoc často znamená v záchranu života. Jeden takový krizový výjezd stojí v průměru 690 Kč. Darujte a pomozte nám zachraňovat životy. 

"Zestárnout je krásné, ale také velmi těžké, když na to člověk zůstane sám." Stanislav, 88 let
Darujte a zařiďme společně to, aby se starší lidé ve svých domovech cítili v bezpečí. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Tohle téma je teď pro mě hodně osobní v mnoha rovinách. Budu šířit dál - koruna ke korunce a můžeme skutečně něco dokázat!

Jana Zbořilová
500 Kč