Diecézní charita ostravsko-opavská


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

Mikulášská nadílka potřebným dětem na Ukrajině 2020

Zapojte se do dalšího ročníku Mikulášské nadílky a pomozte nám vykouzlit úsměv na tvářích dětem, které vyrůstají ve špatných podmínkách. Letos bychom rádi pomohli dětem žijícím v blízkosti bojů na východě Ukrajiny a také potřebným dětem z Žytomyrské oblasti. Dětí je celkem 50 a jejich konkrétní přání si můžete přečíst v odkazu níže. Dárky se dětem na Ukrajině dávají 19. prosince v rámci svátku sv. Mikuláše, do té doby je chceme vybraným dětem obstarat a doručit. Prostředky na dárky pro děti vybíráme do 15. prosince!

vybíráme od 10.11.2020

Mikulášská nadílka 2020

"Chci, abychom byli zase všichni spolu." (Makar, 4 roky) Některá přání splnit nedokážeme, jiná ano. Přispějte na dárky pro potřebné děti na Ukrajině
55 500 Kč

přispělo

60 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
I v roce 2020 pokračujeme ve velmi úspěšném a smysluplném projektu Mikulášská nadílka. Navazujeme tak na předchozí tři ročníky, kdy jsme spolu s vámi mohli obdarovat děti žijící v bojových zónách na východě Ukrajiny. Letos nám všem situaci komplikuje situace způsobená šířením nemoci COVID-19, ale i přesto jsme se rozhodli Mikulášskou nadílku uspořádat, jelikož si uvědomujeme, jak je pro obdarované děti důležitá. Kvůli nemožnosti převézt a předat dárky dětem osobně, vybíráme pouze finance, které předáme našim partnerům na Ukrajině, jenž balíčky obstarají a předají konkrétním dětem.

Další změnou je zařazení nové oblasti, kde dárečky rozdáme. Budeme se snažit splnit přání nejen dětem z bojových zón na východě Ukrajiny, kde stále probíhá ozbrojený konflikt, který ovlivňuje životy mnoha lidem, ale také potřebným dětem z velmi chudé Žytomyrské oblasti. V tomto regionu, nedaleko nechvalně známého Černobylu, v posledních letech nově intenzivně působíme i v rámci jiných projektů (např.: Adopce na dálku), jelikož jsme se při osobních návštěvách přesvědčili, v jak hrozných a nevyhovujících podmínkách některé potřebné děti a jejich rodiny žijí.

Spolu s vámi bychom rádi obdarovali 25 dětí, žijících v blízkosti fronty na východě Ukrajiny a 25 potřebných dětí z velmi chudé Žytomyrské oblasti.

Konkrétní přání dětí naleznete na našem webu. Poměrně dost dětí si přeje IT techniku, jelikož žádné komunikační zařízení doma nemají a nemohou se tedy distančně učit. Distanční výuka na Ukrajině probíhá od října 2020:

https://www.adoptujsi.cz/kdo-jsme/mikulasska-nadilka-2020/

Za každou korunu, kterou darujete jsme vám moc vděční! Udělejme spolu pěkný závěr roku alespoň těmto několika málo dětem, které často ani nerozumí, co se kolem nich děje, ale musí v těchto podmínkách vyrůstat.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Chtěla jsem, aby oba synové (8 a 12 let) vnímali Vánoce i v kontextu darování jiným dětem, pokud sami mohou; můj návrh se jim zalíbil, tím spíše, když si uvědomili, že některé děti z Ukrajiny si přejí třeba jen čokoládu, protože je pro ně nedostupná. Synové neváhali a rozhodli se poslat ukrajinským dětem dohodnuté částky peněz ze svých - jinak bedlivě střežených - pokladniček. Irena Šťastná, Dobroslavice

IRENA ŠŤASTNÁ

Hodně štěstí a zdraví všem.

Jarmila Burešová