CZ / EN

Cirk La Putyka, o.p.s.


Culture, Art and History Sport and Leisure Time

Support Cirk La Putyka

Our company started from nothing, with no experience in the contemporary circus genre, initially with minimum support from public funds. We know what it’s like to rehearse under unsuitable conditions and only in your free time, what it’s like to teach yourself and how long it takes to reach a proper level, not only in terms of the show but also in terms of production and creative facilities. We know what it’s like to know how to improvise and how important it is to be sure that you have taken the right path. And how fundamental it is to persist. By giving your support you will help us become a truly strong and viable company that needn’t go down to the bone, has composure and needn’t deal with existential cares. In the years to come Cirk La Putyka wants to bring interesting themes to the Czech scene, to develop the next generation, and to offer space to renowned visiting foreign theatre directors who have not yet created a contemporary circus production and for whom such projects will be a great challenge.

we started on 2020-10-31
We want to continue. We want to search, to create, but we also want to break down prejudices and barriers and reinforce our own poetry that depends on the people who make up our company and the given projects and put their all into it. Become a donor and be with us.
€2,482

supported by

102 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Činnost naší company závisí z 82 % na příjmech ze vstupného, a proto nás bezpečnostní opatření spojená s koronavirovou pandemií zasáhla velice tvrdě. Ale jsme zvyklí bojovat, a proto jsme se jako jedni z prvních v kulturním sektoru přizpůsobili novým (omezeným) možnostem a přenesli program na internet. Na jaře namísto útlumu přišla smršť nápadů a nových realizací a teď na podzim se vrháme do pomoci potřebným doručováním radosti a zábavy, ale i formou fyzické pomoci v nemocnicích.

Začínali jsme z nuly, bez zkušeností se žánrem nového cirkusu, zpočátku s minimální podporou z veřejných peněz. Víme, jaké to je zkoušet v nevyhovujících podmínkách a pouze ve volném čase, jaké to je být samouky a jak dlouho trvá dostat se na odpovídající úroveň nejen v rámci představení, ale i produkčního a tvůrčího zázemí. Víme, jaké to je umět improvizovat a jak důležité je přesvědčení o správnosti nastoupené cesty. A jak je podstatné vytrvat.
Cirk La Putyka (A)live
Uzavření divadel kvůli koronaviru pro nás byl šok. Nechtěli jsme ale sedět s rukama v klíně, a tak jsme už 11. března odehráli představení Memories of Fools. Sice bylo pro prázdné hlediště, ale díky živému vysílání ho vidělo přes 60 tisíc diváků na internetu. Za tento první stream jsme na Darujme.cz pro umělce vybrali 600 tisíc korun. Ještě dnes děkujeme všem dárcům, vyrazili jste nám dech a zároveň nám umožnili pokračovat! Motivovaní Vaším zájmem jsme založili platformu (A)live, na které jsme v období pandemie každou středu živě vysílali představení, rozhovory, záznamy inscenací nebo dokumentární film o části historie company. Navíc jsme každou neděli uváděli pořad Homework, cyklus nejlepších cirkusových čísel z domácího prostředí, do jejichž tvorby se zapojili cirkusoví umělci z celého světa. V rámci (A)live jsme díky Vám také finančně přispěli na čtyři mladé novocirkusové soubory (Holektiv, Cink Cink Cirk, Feel the Universe, Míša Stará), děti z dětských domovů, akrobaty ze Rwandy nebo lektory a cirkusové pedagogy, kteří se vlivem pandemie ocitli v tíživé finanční situaci.

(A)sleep
Na opětovné uzavření divadel jsme reagovali spuštěním nepřetržitého on-line streamu z našeho domácího divadla Jatka78. Chceme tím poukázat (nejen) na rozmanitou činnost, která probíhá v rámci přípravy divadelního provozu a samotných představení.

Ústředna78
Ve spolupráci s Jatky78 realizujeme každou neděli živý telefonní happening přenášený on-line z velkého sálu divadla. Můžete zavolat svým oblíbeným hercům z Cirku La Putyka a ptát se jich úplně na cokoli, co vás napadne – co přes den dělali, jaké je jejich oblíbené jídlo, o čem sní, když zrovna spí, nebo chtít slyšet vlídné slovo, vtip, pohádku. Je to jen na Vás, s čím přijdete!
#KulturuNezastavis
Jarní zavření divadel v době první vlny pandemie nás nezastavilo, naopak! My umělci potřebujeme publikum. Jsme na něm závislí, a to emočně i fyzicky. A tak jsme vyrazili ven. Pódiem se staly ulice, dvorky nebo parkoviště, hledištěm okna a balkóny bytů, nemocnic nebo domovů důchodců. Tak vznikla iniciativa pro všechny umělce a umělecké produkce #KulturuNezastavis. První akce se odehrála 7. Dubna a dosud jsme na této platformě realizovali přes 100 malých představení a kulturních zážitků.
Maják české kultury
První aktivitou #KulturuNezastavis byla na podzim výzva Maják české kultury. Na více než 100 místech se v pondělí 13. října večer, v den uzavření kulturních institucí, rozsvítily majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, probíhala divadelní představení, koncerty, projekce filmů, vernisáže výstav a další kulturní události.
Izolace
Druhá vlna pandemie nás opět uvrhla do izolace, zase žijeme v nejistotě. Věříme, že právě v této složité situaci má kultura schopnost propojovat, bavit a dodávat sílu. Proto jsme již čtyřikrát vyfoukli do prázdného večerního města symbolické bubliny, ve kterých hrají, zpívají a tančí výjimeční umělci. Sami, v izolaci, ale pro nás všechny.

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Držím Vám palce, jste skvělí, plní nápadů a energie! Děkuji Pavel

Pavel Holub
CZK 600

Držím palce. Z.

Zdenka Kavková Hlušičková
CZK 1,200

Vydržme !

Anna Koďousková
CZK 888

držte se moc Vás potřebujeme :-)

dagmar ambrožová

Děkujeme za Vaši energii, elán a vytrvalost v této podivné době, za tu snahu stále něco vymýšlet a tvořit. Jste inspirací nejen pro mne, kéž by svým málem přispělo hodně lidí, aby jste to vydrželi, než se bude dát normálně žít. Díky.

Olina Štěpánková
CZK 300

Děkuji za inspiraci v Domanéži 😃 Držte se (pevně)!

Ladislav Šilhán

Ahoj, díky za dnešní představení v Naživo, moc příjemně strávenej večer.

Ota Ille

Už dlouho jsem se na vás chtěl dojít podívat a dnes jsem celkem náhodou viděl vaše představení na Naživo. Moc se mi líbí, co děláte, tak jsem se rozhodl vás aspoň trošku podpořit. Snad už brzy na vás zajdu i naživo. Držte se!

Petr Matys
CZK 1,000

Těším se naživo!

Milena Poláková
CZK 600

Skvělé představení. Moc děkujeme a držíme vám palce. Eva a Radek

Radek Socha
CZK 300