UNICEF Česká republika


Děti, mládež, rodina Humanitární pomoc

Děti v Jemenu volají o POMOC

Letošní rok byl náročný. Pojďme mu dát dobrý konec: pojďme společně zachránit dětské životy! Jakýkoliv příspěvek může dát šanci na život dětem, které právě teď ohrožuje válka, hlad a chudoba.

Pokud můžete, pomozte prosím ještě dnes.

Nejhorší místo na zemi, kde se člověk může narodit? Tím je právě teď Jemen.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jemen čelí nejhorší humanitární krizi na světě. Chudoba, hlad, nemoci, strach a zoufalství nejvíce dopadají na ty nejzranitelnější: nevinné děti. 

Každých deset minut zde umírá jedno dítě na podvýživu a běžné nemoci. Pokud můžete, pomozte prosím dětem v Jemenu ještě dnes.

 Už před vypuknutím nepokojů Jemen patřil k nejchudším zemím světa. Vleklý konflikt rozvrátil veškerou infrastrukturu, děti nemají přístup k lékařské péči a strádají nedostatkem pitné vody. Zemi sužuje sucho a neúroda, rychle se šíří viry a cholera. Chybí zdravotníci i učitelé. Nemocnice, které ještě fungují, jsou zcela přeplněné. Bez pomoci UNICEF by situace byla ještě daleko horší. Naši pracovníci v terénu bojují doslova o každý dětský život. Budujeme vodní zdroje, dodáváme léky a zdravotnický materiál, s místními partnery zajišťujeme psychologickou pomoc traumatizovaným dětem. Snažíme se také dostat děti zpět do školních lavic, aby měly šanci na lepší budoucnost. Prostředky na humanitární programy však rychle docházejí a dětem v Jemenu se krátí čas. Je nutné jednat nyní, než bude příliš pozdě.
Každý den je v Jemenu zabito nebo zmrzačeno šest dětí. Tříletý Rayan přišel minulý rok při stupňujících se bojích v Adenu o ruku. Letecká mina mu utrhla paži, právě když se doma v kuchyni chystal napít vody. Jako zázrakem přežil a svůj úděl nese statečně: „Ruka mě pořád bolí, ale těším se na novou protézu, která nebude tolik tlačit. Chtěl bych se stát lékařem, abych pomáhal lidem, jako jsem já.“ Nyní pravidelně navštěvuje protetické centrum v nemocnici v Adenu, aby podstoupil fyzioterapeutickou léčbu. © UNICEF/Alzekri

Jak může Váš příspěvek pomoci?
  • 162 Kč zajistí 20 dávek terapeutické výživy pro děti trpící akutní podvýživou.
  • 262 Kč zajistí 2 500 tablet na čištění vody, z nichž každá zajistí až 5 litrů pitné vody.
  • 407 Kč zajistí 50 balení terapeutické výživy Plumpy‘Nut® pro léčbu akutní podvýživy. 
  • 701 Kč zajistí soupravu první pomoci pro mobilní zdravotnické týmy.
  • 2 061 Kč zajistí terapeutické mléko F-100 v prášku pro nejmenší děti, které kvůli pokročilému stadiu podvýživy nemohou přijímat jinou stravu. Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Prosím, zastavte už to utrpení.

Martin Hájek
162 Kč

Dětem...

Vlastimil Martinek
2 000 Kč

Mávnutí křídel

Jiří Petr

Doufám, že má částka aspoň trošku pomůže.

Petr Z.
189 Kč

Doufám že můj příspěvek pomůže. Posílám všechnu lásku co mám :*

Magdalena Rabensová
701 Kč

....přáli bychom si vidět v těch úžasných dětských očích radost, štěstí...ne bolest...a beznaděj...

Jan Šrytr
262 Kč

Děkuji za vaší práci :)
Krásné svátky, Zuzka

Zuzana Junková
407 Kč

Thank you

Věra Nekulová
50 Kč

Snad to alespoň trochu pomůže..

Jan Bures