Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata 2020

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 339 573 Kč

přispělo

4424 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od roku 2020 patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé čtyři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Sbírka běží vždy od Tří králů do Tří králů. Tedy po celý rok. Peníze, které se podaří ušetřit po nákupu všech dražších přání ze seznamu, pomáhají plnit přání pro kolektivy domovů po zbytek roku. Například nákupem venkovních společenských her, mobilních zahrádek, nebo předplatným návštěv odborně vedených zvířat.

Od ledna do září 2021 jsme přispěli na 66 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz za 1 533 353 Kč. A za stejné období jsme pořídili vybavení pro volnočasové aktivity a mobilní zahrádky do domovů pro seniory, předplatili canisterapeutické návštěvy u seniorů a přispěli na "babí léto na cestách" celkovou částkou 1 139 786 Kč. A tím nekončíme. Všechny nevyčerpané finanční dary zůstávají ve veřejné sbírce Ježíškova vnoučata a budeme z nich hradit nákladná přání seniorů v dalším období. Ježíškova vnoučata 2021 startují 15. listopadu. Sledujte nás na www.jeziskovavnoucata.cz a Facebooku.

Děkujeme

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Veselé vánoce 🎄

Kristina Vránková

Jsem ráda, že můžu někomu udělat radost.

Kateřina
1 000 Kč

VESELÉ VÁNOCE🎄🎅🔔❄

Nikola Lusková

Pevné zdraví a kopec radosti
přejí Kravákovi

Petra Kraváková
500 Kč

Projekt, který podle mého názoru má velký smysl. Děkuji moc všem těm, kteří se na jeho realizaci podílíte. Jste naprosto úžasní! <3

Lucie Diblikova
1 000 Kč

Pokojné vánoční svátky, pevné zdravíčko a trochu radosti i štěstí přeji všem v domovech...Dědečkům, babičkám i celému personálu. Držte se

DARINA KOSTKOVÁ
500 Kč

Myslím, že si řada z nás více, než kdy v předchozích letech, uvědomuje, jak je sociální izolace smutná a jak strádáme, když jsme sami. Mohu-li touto formou alespoň trošku otupit hrany smutku, dělá mi to radost. Všichni jednou budeme staří, to je třeba mít na mysli.
Všem krásné Vánoce, hodně zdraví a hodně dobrých lidí kolem sebe pro všechny ❤️

Jaroslava Hrušková

MOC děkuji za tento skvělý nápad!!!!!

Daniela Radková
100 Kč

Pro klidné Vánoce!

Monika MV
1 000 Kč

Krásné Vánoce přeji. Inspirovala mne kamarádka. Doufám, že i mě se podaří inspirovat někoho dalšího.

Jaroslava Janiurková
500 Kč