Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 293 973 Kč

přispělo

4418 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jsem ráda, že můžu někomu udělat radost.

Kateřina
1 000 Kč

VESELÉ VÁNOCE🎄🎅🔔❄

Nikola Lusková

Pevné zdraví a kopec radosti
přejí Kravákovi

Petra Kraváková
500 Kč

Projekt, který podle mého názoru má velký smysl. Děkuji moc všem těm, kteří se na jeho realizaci podílíte. Jste naprosto úžasní! <3

Lucie Diblikova
1 000 Kč

Pokojné vánoční svátky, pevné zdravíčko a trochu radosti i štěstí přeji všem v domovech...Dědečkům, babičkám i celému personálu. Držte se

DARINA KOSTKOVÁ
500 Kč

Myslím, že si řada z nás více, než kdy v předchozích letech, uvědomuje, jak je sociální izolace smutná a jak strádáme, když jsme sami. Mohu-li touto formou alespoň trošku otupit hrany smutku, dělá mi to radost. Všichni jednou budeme staří, to je třeba mít na mysli.
Všem krásné Vánoce, hodně zdraví a hodně dobrých lidí kolem sebe pro všechny ❤️

Jaroslava Hrušková

MOC děkuji za tento skvělý nápad!!!!!

Daniela Radková
100 Kč

Pro klidné Vánoce!

Monika MV
1 000 Kč

Krásné Vánoce přeji. Inspirovala mne kamarádka. Doufám, že i mě se podaří inspirovat někoho dalšího.

Jaroslava Janiurková
500 Kč