Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 287 272 Kč

přispělo

4415 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Doufám že tímto malým příspěvkem uděláme někomu radost. :-)

Nicole Nováková
200 Kč

Hezke svatky!♥️

Ilona Burchyan

Ať peníze pomůžou ke splnění všech přání. DĚKUJI

Chantal Elexová
500 Kč

Ne jen v této sváteční atmosféře by mělo být přirozenou součástí našeho života přispět k radosti druhým, byt´ malou drobnosti...
Přeji Vám všem krásné a klidné Vánoční svátky.
Opatrujte se!

Libor Mohyla
300 Kč

Věřím, že to udělá někomu radost :)

Michal Lerl
100 Kč

Když to jde tak aspoň něco!:)

admlxa

Krásné vánoční svátky plné zdraví, spokojenosti a příjemných prožitků přejí holky a kluci z Boskovic 😊

Tereza Svobodová

Krásné Vánoce!

Anet

Snad můj příspěvek pomůže splnit některé z přání...nejste sami...krásné svátky.

Martin Prokeš
1 000 Kč

Vždy se najde někdo, komu na vás záleží, jen o tom třeba nevíte....
Krásné Vánoce

Veronika Horáková