Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata 2020

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 339 573 Kč

přispělo

4424 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od roku 2020 patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé čtyři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Sbírka běží vždy od Tří králů do Tří králů. Tedy po celý rok. Peníze, které se podaří ušetřit po nákupu všech dražších přání ze seznamu, pomáhají plnit přání pro kolektivy domovů po zbytek roku. Například nákupem venkovních společenských her, mobilních zahrádek, nebo předplatným návštěv odborně vedených zvířat.

Od ledna do září 2021 jsme přispěli na 66 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz za 1 533 353 Kč. A za stejné období jsme pořídili vybavení pro volnočasové aktivity a mobilní zahrádky do domovů pro seniory, předplatili canisterapeutické návštěvy u seniorů a přispěli na "babí léto na cestách" celkovou částkou 1 139 786 Kč. A tím nekončíme. Všechny nevyčerpané finanční dary zůstávají ve veřejné sbírce Ježíškova vnoučata a budeme z nich hradit nákladná přání seniorů v dalším období. Ježíškova vnoučata 2021 startují 15. listopadu. Sledujte nás na www.jeziskovavnoucata.cz a Facebooku.

Děkujeme

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Tento projekt je pro nás každý rok srdeční zalezitost. Děkujeme a přejeme všem krásné Vánoce.

Ivana Novakova
1 000 Kč

Všetkým prajem veselé vianočné sviatky plné pokoja a spokojnosti, nech sa vám stromček zelenie a nájdete pod ním každé svoje želanie. Nech vám duch sviatkov zahreje srdcia aj v tejto neľahkej dobe (a aj v tomto počasí). Nech nám rok 2021 prinesie viac dobrých správ než tento rok.

Lenka

Pavel, Jára a Pája

Jaroslava Čížková
300 Kč

Šťastné a veselé! 🍀

Anička a Eva
1 000 Kč

Kéž jsou všechny bytosti šťastni ❤️

Romana Bocková
500 Kč

Přejeme celá rodina hodně zdraví a lásky.

Blanka Cábová
1 000 Kč

Krásné Vánoce🎄

Sabina Šmolíková

Přeju krásné Vánoce, do nového roka plno síly a zdraví. Ať se každému plní přání a má se hezky.

Dárce
100 Kč

Krasné Vánoce přeje Nikol s rodinou

Nikol Stošková
1 000 Kč

Šťastné a veselé!

Daniel Hofírek
300 Kč