Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
849 716 Kč

přispělo

1315 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krásné Vánoce 🎄

Tereza Hyklová

Šťastné a veselé Vánoce!

Markéta Pešková
300 Kč

Hezké vánoce

Dárce
100 Kč

Dobrý den. Píše "adoptivní vnučka" a dcera Ježíškova:). Ráda bych svým příspěvkem rozradostnila a potěšila někoho, komu chybí naděje, radost či pokoj.
Prarodiče jsem téměř nepoznala, tak jsou mi blízcí "adoptivní dědečkové i babičky", které jsem " "nasbírala" v nemocnicích a ústavech po mé havárii v 17 letech...:) Učme se přijímat dary, učme se nechat si posloužit, protože to udělá velkou, ne-li větší radost nám samým.
Majka

Marie KELBLEROVÁ

Pokud můj malý příspěvek vyvolá alespoň malý úsměv, pak to má smysl :)

Alžběta Čepeláková
300 Kč

Přála bych všem seniorům, aby se letošní Vánoce v tomto zvláštním období proměnily v dny pohody, klidu a splněných přání a aby se těšili na příští rok, který bude určitě zase o něco lepší:-)

Šárka
300 Kč

Zaměstnanci Ingram Micro Czech Republic zdraví Ježíškova vnoučata a doufají, že náš příspěvek pomůže někomu udělat radost. Přejeme klidné prožití vánočních svátků.

Ingram Micro
5 000 Kč

Krásný projekt a velmi ráda přispěju. R. Mochánová

Radka Mochánová
1 000 Kč

Pro lepsi Vanoce vsech babicek a dedecku, kteri nemohou byt se svymi blizkymi.

Zuzana Pundova
300 Kč

Díky!

Dominika Schejbalová