Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 293 973 Kč

přispělo

4418 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Všetkým prajem veselé vianočné sviatky plné pokoja a spokojnosti, nech sa vám stromček zelenie a nájdete pod ním každé svoje želanie. Nech vám duch sviatkov zahreje srdcia aj v tejto neľahkej dobe (a aj v tomto počasí). Nech nám rok 2021 prinesie viac dobrých správ než tento rok.

Lenka

Pavel, Jára a Pája

Jaroslava Čížková
300 Kč

Šťastné a veselé! 🍀

Anička a Eva
1 000 Kč

Kéž jsou všechny bytosti šťastni ❤️

Romana Bocková
500 Kč

Přejeme celá rodina hodně zdraví a lásky.

Blanka Cábová
1 000 Kč

Krásné Vánoce🎄

Sabina Šmolíková

Přeju krásné Vánoce, do nového roka plno síly a zdraví. Ať se každému plní přání a má se hezky.

Dárce
100 Kč

Krasné Vánoce přeje Nikol s rodinou

Nikol Stošková
1 000 Kč

Šťastné a veselé!

Daniel Hofírek
300 Kč

Omlouvám se za dar na poslední chvíli, ale věřím, že i tak najde uplatnění 🙂

Lukáš Večeřa