Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata 2020

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 342 873 Kč

přispělo

4424 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od roku 2020 patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé čtyři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Sbírka běží vždy od Tří králů do Tří králů. Tedy po celý rok. Peníze, které se podaří ušetřit po nákupu všech dražších přání ze seznamu, pomáhají plnit přání pro kolektivy domovů po zbytek roku. Například nákupem venkovních společenských her, mobilních zahrádek, nebo předplatným návštěv odborně vedených zvířat.

Od ledna do září 2021 jsme přispěli na 66 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz za 1 533 353 Kč. A za stejné období jsme pořídili vybavení pro volnočasové aktivity a mobilní zahrádky do domovů pro seniory, předplatili canisterapeutické návštěvy u seniorů a přispěli na "babí léto na cestách" celkovou částkou 1 139 786 Kč. A tím nekončíme. Všechny nevyčerpané finanční dary zůstávají ve veřejné sbírce Ježíškova vnoučata a budeme z nich hradit nákladná přání seniorů v dalším období. Ježíškova vnoučata 2021 startují 15. listopadu. Sledujte nás na www.jeziskovavnoucata.cz a Facebooku.

Děkujeme

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Já děkuji za Vaši obětavost a budu věřit,že se splní všechna letošní přání,díky a přeji všem hodně zdraví v dalším roce,zdraví Beňová.

Marcela Beňová
500 Kč

Šťastný nový rok 2021.

Tomáš Slouka
300 Kč

Doufám, že i tyto malé peníze přispějí k splnění velkého přání.

Petra Krbcová
100 Kč

Veselé Vánoce! ❤️

Adriana Seifertová
1 000 Kč

S rodinou vám přejeme krásné vánoční svátky a do roku 2021 jen to nejlepší. Nepřestávejte se usmívat💕

Nikola Jurgovská

Krásné svátky přeji!

Tomáš Korotvička

malá pomoc pro velkou věc. Díky

Sylvie Hrušková
500 Kč

Skvělý projekt! Krásné Vánoce všem!

Tereza Vlášková
1 000 Kč

Pokud by to šlo, rád bych přispěl na make-up všem babičkám (případně i dědečkům), kteří by měli zájem o zkrášlení se! :)

Marek Vamberský

Veselé Vánoce všem! Hlavně hodně zdraví a štěstí a snad ten další rok bude o něco lepší.

Martin a Bára - Hradec Králové
300 Kč