EpiStop, z.s.


Lidé s postižením

WalkAide pro Richarda

Richard prodělal v 15 letech těžké poranění mozku. Ochrnul, přestal mluvit. Obrovskou vůlí a pílí se dokázal vrátit do života ochrnutý na pravou polovinu těla s omezením řeči. Náhle se objevily epileptické záchvaty. To jsme společně zvládli. Teď hledáme pro Richarda pomoc, aby lépe zvládl i chůzi. S tím mu pomůže přístroj WalkAide, neurostimulátor, který maximalizuje potenciál k obnovení ztracené možnosti samostatného pohybu. Richardova chůze je s WalkAidem výrazně lepší. Bohužel zdravotní pojišťovna na tuto kompenzační pomůcku finančně nepřispívá

vybíráme od 31.8.2020
125 100 Kč

přispělo

113 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Richard prožil šťastné dětství. Měl plán, že se stane architektem. Miloval sporty – lyže, plavání, tenis, fotbal, jízdu na kole a na motorce. Jednoho dne se mu při tréninku na polní cestě na motorce zasekl plyn a došlo k těžké nehodě, která Richardovi zcela změnila život. Následovaly dlouhé měsíce po nemocnicích a rehabilitačních ústavech, cvičil, trénoval, učil se mluvit …. vlastně se vše učil od znova.
Pravá strana těla ale zůstala ochrnutá, má problémy s řečí. Měl také problémy se záchvaty, při kterých upadal do bezvědomí. Po úrazu se na sobě snažil pracovat a vyrovnat se s nepříznivou situací. I přes svůj handicap chodil na procházky starou Prahou, obcházel vesnice okolo oblíbené chalupy a navštěvoval kamarády.
Neuvěřitelné pokroky ale dosáhly svých hranic, nastalo pár stagnujících let. Mizí motivace, zhoršuje se nejen chůze, ale i nálada a psychika. Richardovi je velkou oporou jeho maminka, Jedličkův ústav, lékaři, logopedi a fyzioterapeuti.
V rámci rehabilitace vyzkoušel přístroj WalkAide, neurostimulátor, který maximalizuje potenciál k obnovení ztracené možnosti samostatného pohybu. Richardova chůze je s WalkAidem výrazně lepší. Více informací o pomůcce naleznete zde: http://www.2move.cz/ Bohužel zdravotní pojišťovna na tuto kompenzační pomůcku finančně nepřispívá. Richard propadá smutku a beznaději.
Chceme Richardovi pomoci k možnosti tréninku s přístrojem WalkAide, což povede ke zlepšení mobility a možnosti komunikace s jeho vrstevníky. Chceme sbírkou přispět na  zapůjčení nebo zakoupení zmíněného přístroje a také poslat Richardovi vzkaz, že nám jeho příběh není lhostejný, fandíme mu a chceme ho podpořit.
Věříme, že WalkAide bude novým impulsem a novou motivací k vytrvání v souboji s nepřízní osudu a pomůže zlepšit Richardovu chůzi. Věříme také, že Richard příští rok přijde na Epi©Run osobně poděkovat všem, kteří přispěli, a ukázat jak mu to pěkně chodí :-)

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Drzim palce. Snad pomuze.

Juráš Spurný

Ať se Ti splní Tvé sny, Richarde☺

Marie Zimmermannová
300 Kč

Chtěl jsem tě podpořit na běhu pro tebe, ale nemohli jsme tam jet. Tak jsem ti aspoň poslal malý příspěvek, kámoši.

Ondra
300 Kč

držím palce

Jindřiška Mikovičová
300 Kč

Držím palce ať je už jen líp ❤️

Veronika Burešová

Říšo držíme ti palce a hodně kilometrů :). Hanka, Říša a Emily

Hana Soukupová

Ahojky držíme palečky, ať se zadaří. 😘

Lucie Dubcová
300 Kč

Říšo moc děkuji za příjemné odpoledne při běhu (chůzi) a držím palce ať se částka vybere co nejdřív 👍

Ilona Hlavínová

Ríšo, ať se daří, něco málo jsem tam poslal a v Praze dame někdy pivo 😃 Petr

Petr Drkoš

Ať to pomůže Richarde a ať ti to hezky šlape!!!!

Marie Kůtková
1 000 Kč