Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích


Lidé s postižením Senioři

Domov Pomněnka Nové Město na Moravě

V Novém Městě na Moravě stavíme nový domov pro seniory, který bude sloužit lidem s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence. V Novém Města tato služby chybí a naším cílem je, aby tito lidé mohli zůstat v dosahu svých blízkých v místě, kde prožili většinu svého života.

vybíráme od 20.7.2020

Domov Pomněnka Nové Město na Moravě

Váš dar umožní lidem z Nového Města na Moravě, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou nebo jiným druhem demence, aby mohli co nejdéle žít na dosah svých blízkých, ve známém prostředí, s profesionální péčí zavedeného poskytovatele sociálních služeb. Děkujeme.
43 176 Kč
vybráno 14 % z 300 000 Kč

zbývá

390 dní

přispělo

64 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomoc má mnoho tváří
Hledáme proto způsoby, jak být nablízku více lidem, kteří potřebují pomoc. 
Proto chceme postavit v Novém Městě na Moravě Domov Pomněnka
Co je naším cílem:
Umožnit lidem z Nového Města na Moravě, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou nebo jiným druhem demence, aby mohli co nejdéle žít na dosah svých blízkých, ve známém prostředí, s profesionální péčí zavedeného poskytovatele sociálních služeb.V Novém Městě neexistuje žádný domov, který by mohl poskytnout specializovanou péči pro lidi s Alzheimerovou chorobou nebo jinými typy demence.
Senioři s demencí potřebují péči 24 hodin denně v prostředí, které je pro ně bezpečné a příjemné. Zajistit takovou péči v rámci terénní pečovatelské služby nebo v domě s pečovatelskou službou je takřka nemožné. A prognózy jsou neúprosné: počet lidí s tímto onemocněním se kvůli stárnutí populace pravděpodobně každých dvacet let zdvojnásobí.
Domov Pomněnka, který začneme stavět na jaře 2021.  Poskytneme bydlení a podporu třiceti seniorům. Budovu navrhli architekti ze studia O dům dál - Architekti, přímo na míru jejich potřebám. Bude mít několik kuchyněk a jídelen pro společné vaření i ochutnávání a bezpečnou vnitřní zahradu, kde se nikdo nezatoulá.


O dotaci na stavbu domova jsme žádali třikrát. Potřetí to vyšlo, ale polovinu prostředků musíme zajistit z vlastních zdrojů. Více o projektu najdete tady.  V  případě, že  Vám není  lhostejný náš  projekt a  rozhodnete  se  nás  podpořit,  velice  Vám  děkujeme  za  Vaši  štědrost a odhodlání  nám pomoci. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji Vám

Jana Z.

Díky za Váš bohulibý počin.

Mirek Z.

Myslím na Vás a pevně věřím, že se potřebnou částku podaří vybrat.

Mirek Z.
1 500 Kč

Přeji ať se vše podaří..

Radka Matulová
500 Kč