Asociace vodní turistiky a sportu z.s.


Sport a volný čas Životní prostředí

Zachraňte vodáctví v ČR

Podpořte Asociaci vodní turistiky a sportu, aby vodní turistika byla zachována pro další generace. Usilujme o to, aby řeky zůstaly řekami a nestaly se jen soustavou přehřátých rybníků se suchými úseky pod jezy. AVTS se podařilo změnit vodní zákon ve prospěch vodáků a aktivně vstupuje do vodoprávních řízení. Zabránila vzniku již několika MVE, které by výrazně ovlivnily splavnost řek.

vybíráme od 16.6.2020

Zachraňte vodáctví v ČR

Podpořte Asociaci vodní turistiky a sportu, aby vodní turistika zůstala zachována pro další generace. Usilujme o to, aby řeky zůstaly řekami a nestaly se jen soustavou přehřátých rybníků se suchými úseky pod jezy. I vodáci mají svá práva.
468 858 Kč

přispělo

714 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Finance budou použity na provoz Asociace vodní turistiky a sportu, která zastupuje vodácké a turistické organizace (KČT, ČSK, Vodní skauti, SVoČR, ATOM), vodácké firmy i jednotlivé vodáky. Svým příspěvkem podpoříte projekty suchejezy.cz, nebezpecnejezy.cz, umožníte nám vstupovat do vodoprávních řízení a řízení na ochranu přírody. Bohužel nikdo přes 30 let neprosazoval vodácké zájmy, a proto naše řeky vypadají jako přehřáté rybníky s dlouhými suchými úseky pod jezy. Zanikají nám terény, kam jsme chodili dříve trénovat a vychovávat mládež. Jezy jsou často obtížně přístupné, oplocené až k řece a neumožňují výstup ani nástup. Přitom přijedete po řece, jakožto veřejné vodní cestě, ale ta na jezu končí, s vodáky se nepočítá. Naše aktivity směřují i do legislativního procesu a ke změně zákonů (vodní zákon) ve prospěch vodáků. 
Podpořte naši snahu a úsilí. Zachovejme vodní turistiku i pro další generace.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ahoooj!

Ondřej Hádek

Ahoj na řece...

Michal Procházka
100 Kč

Hlavně mi nikdy neříkejte na vodě "Dobrý den :) "

Josef Pucholt
100 Kč

Všem přeji šťastnou plavbu.

Ladislav Oulehla
300 Kč

Od Plukovníka...

Radek Horn
100 Kč

Díky za vaši činnost ;-)

Roman Dvořáček
300 Kč

Držím palce a dostatek sil v aktuální kauze MVE na Vltavě u Dívčího Kamene.

Blanka Lavičková
500 Kč

Díky za vaši práci!

Goli
300 Kč

Moc děkuju za to, že chráníte řeku. Jana

Jana Erbenova
2 000 Kč

Tabor Hroch - vodacky putovni tabor na Vltave

Jan Šturm