Sue Ryder


Senioři

Stáří není procházka růžovým sadem! Prosím, pomozte. 🙏

Nevyléčitelná nemoc, ztráta soběstačnosti, fyzická bolest, samota. To jsou starosti, se kterými se na Sue Ryder obracejí každý den staří lidé. Nemůžeme dopustit, aby v tomhle boji zůstali sami!

Dárek pro Sue Ryder

Pomozte zlepšit svět paní Vlasty a dalších křehkých seniorů. ❤️
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

"Zažila jsem válku. Byla zlá. Stáří je ale také taková každodenní malá bitva."
paní Vlasta (97 let), klientka Sue Ryder


Přidejte se, prosím, k dobrým lidem, kteří darují pomoc pro paní Vlastu a další seniory. Každá Vaše koruna se promění v dobrou radu, pomoc doma, uctivou a laskavou péči i doprovázení v úplně posledních chvílích života těch nejkřehčích starých lidí.

Děkujeme Vám z celého srdce.  🧡

Monika Havlová
E-mail: monika.havlova@sue-ryder.cz
Tel: +420 775 429 446

Domov Sue Ryder, z. ú.
www.sue-ryder.cz 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Paní Vlasta (97 let): "Každý z nás tady svádí bitvy."

Paní Vlasta, která žije v domově pro seniory Sue Ryder, říká:  „Zažila jsem válku. Byla zlá. Stáří je ale také boj. Každý obyvatel zdejšího domova tady svádí každý den svoje malé bitvy. Třeba s bolestí.“ A právě s bolestí umí efektivně pomoci rehabilitace. Své místo má i u klientů v paliativní péči. 

11. 11. na Mezinárodní den válečných veteránů oslavila paní Vlasta 97. narozeniny. Je to symbolické datum - její manžel Generálmajor Alois Šiška byl totiž československý pilot, který ve 2. světové válce létal v 311. československé bombardovací peruti RAF. Paní Vlasta je také bojovnice. O pár let předběhla věk ostatních klientů Sue Ryder, kterým je v průměru 90 let. Většina z nich se pohybuje na vozíčku. Víc než 70 % klientů žije s demencí. Není divu, že je zde velkým tématem právě fyzická bolest a rehabilitace jako zbraň k jejímu tišení. 

„K mírnění bolesti využíváme fyzikální prostředky, kdy můžeme třeba teplem uvolnit bolestivé svaly nebo prohřát bolestivé klouby. Rehabilitace využívá také techniky měkkých tkání, dechovou rehabilitaci, basální stimulaci nebo pasivní pohyby, které zamezují zkracování svalů a omezování kloubní pohyblivosti. Dokud je to možné, tak se rehabilitací snažíme aktivním cvičením udržet soběstačnost a svalovou sílu všech našich klientů,“ říká Kateřina Holmanová, vedoucí terapeutů Sue Ryder.

Rehabilitace je důležitá i v paliativní péči
U všech klientů vybírá Katka a její tým rehabilitační techniky velmi citlivě. Používají je i v paliativní péče (tj. v péči orientované na kvalitu života člověka, který trpí nevyléčitelnou nemocí v pokročilém nebo terminálním stadiu). S bolestí bojují už správným a pravidelným polohováním klienta v lůžku - musí ležet pohodlně, nic ho nesmí tlačit, aby se zabránilo komplikacím z dlouhodobého ležení v lůžku. Proleženinám, kloubní deformitám nebo zápalu plic.

Paní Vlasta je vděčná za dnešní léky
„Když byla válka, lidé si vážili každé minuty ticha. Najednou nebyl nálet, nehoukaly sirény, nestřílela děla. Byl klid. Z ničeho nic jste slyšeli zpívat kosy. S obrovskou vděčností jsme si tohle vychutnávali. Stejně vděčná jsem za dnešní léky. To je úžasná pomoc, kterou dnes lidé berou jako samozřejmost. Je to tím, že nezažili dobu, když na horečku byl jediný lék. Studený zábal!“

Medicína na bolest duše
Velmi efektivně dnes dokážeme ulevit od bolesti těla. Jak si ale v dnešní složité době ulevit od bolesti duše, kterou trpí stále víc lidí? „Žijte přítomností. Buďte vděční za to, když se Vy a Vaše rodina se narodíte v pořádku. Nad zbytkem, když se nedá změnit, nepřemýšlejte. Neřešte to, co by se mohlo stát. Neuvěřitelně byste si tím otrávili život,“ radí s úsměvem 97letá paní Vlasta.

Díky podpoře dárců mohl Katky tým v roce 2022 provést 2 050 hodin individuální rehabilitace, 668 hodin skupinové rehabilitace a 1 641 individuálních aktivizací. Darujte, prosím, právě teď  a každá Vaše koruna se promění v důstojnou péči, kterou paní Vlasta a další senioři potřebují.

Založení projektu

Díky! 🍀

Velena Obstová

Ať se dál může žít a ne přežívat!

Kachna fon Botič

Krasny podzim!!

Jiří David
2 200 Kč

I wish you all a wonderful day, and a lot of smiles full with happiness and joy of life.

Anita Szöllősi
300 Kč

Ať slouží komukoliv, kdo potřebuje!

Honza S.
999 Kč

Finišujeme!!! :-D

Důša

Když má člověk fajn kolegu v práci a zmíní se, co je v Sue Ryder potřeba 😊
Ať postele slouží 😊

Kateřina Perglová Vaňková
1 200 Kč

Zdar a sílu!

Kachna fon Boticelli

Přeji hodně zdraví a bezpečí!

Kateřina Krbcová
300 Kč

Přeji paní Marii hlavně pevné zdraví :)

Šárka Zídková
1 200 Kč