Kolínský klášter - centrum spirituality a duchovních cvičení, z.ú.


Filantropie a dobrovolnictví Jiné

Kolínský klášter pokračuje

Zachránili jsme Kolínský klášter. Místo, které prohlubuje duchovní život; kde lze víru žít a ne jen o ní slyšet. Jezuité už nebudou budovu kláštera spravovat, protože nebyli schopni do objektu investovat. Budou se však podílet na duchovním programu. Přenechali nám, co mohli, a my se pustili do práce. Abychom dostáli všem předpisům a mohli rozjet již obsazené letní kurzy, potřebujeme do konce června získat 500 000 Kč na dovybavení domu, urgentní opravy, základní zajištění střechy, zásahy do kuchyně a podobně. Připojte se. Nyní.

vybíráme od 17.5.2020
Dosáhli jsme 100 %, ale pokračujeme! Děkujeme za štědrost všech dárců! Úpravy do letních kurzů máme zajištěné a všechny další dary pomohou v dalším provozu kláštera a v dalších, náročnějších úpravách nejen budovy.

Každý dar je cenný. Můžete pomoci jednorázově, nebo také zavést pravidelný měsíční dar. Sami víte, že práce kláštera není jen o jednorázových sanačních nákladech, ale o dlouhodobém provozu a hlavně zajištění kvalitního obsahu. Děkujeme!
725 122 Kč
vybráno 145 % z 500 000 Kč

zbývá

26 dní

přispělo

255 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Kolínský klášter

Společenství těch, kteří vnímají Kolínský klášter jako svůj duchovní domov, se s každým kurzem rozšiřuje. Lidé, kteří "zažili Kolín", vnímají svou zkušenost jako druh duchovního pouta, jež je spojuje.  Jsme několika tisícová komunita, která se v rozhodný okamžik spojila a zachránila klášter. Jsme různorodí, do Kolína jezdí studenti z Ostravy, železničáři z Prahy, profesoři z Olomouce i důchodci z Moravského krasu. Jsme různé věkové skupiny a různé profese. Naše síla je Kolínský klášter. Jsme propojení.

Jde o hodně

Díky laskavým podmínkám kapucínů – majitelů objektu – nemusíme budovu kupovat, ale můžeme v ní být v nájmu na přechodné období dva a půl roku. A je teď na nás, abychom dokázali, že se o něj dokážeme postarat, aby nám ho kapucíni svěřili s jistotou místa na 20 let. Přechodné období rozhodne.

Máme plán

1. RESTART KLÁŠTERA
Nyní jsme v první fázi - po pauze začnou v létě první kurzy a do té doby musíme klášter dostat do stavu, aby odpovídal základním předpisům pro provozování jeho činnosti. Je třeba dovybavit dům, zajistit urgentní opravy, základní zajištění střechy, zásahy do kuchyně a podobně. Přibližné náklady jsou kalkulované na 500 000 Kč a úpravy je třeba provést do léta.

2. DLOUHODOBÁ ČINNOST a VĚTŠÍ A MIMOŘÁDNÉ VÝDAJE
Jsme v přechodném období, ve kterém ale kapucínům chceme ukázat, že o dům dokážeme řádně pečovat a zachovat kvalitu exercicií. V této fázi půjde o dlouhodobou stabilní podporu udržitelnosti a kultivaci místa. 

Půjde o nákladné položky. Věříme, že díky nám, silné komunitě Kolínského kláštera, to zvládneme. Bude třeba zapojit i další partnery a na podzim proto odstartujeme další vlnu kampaně. 

O klášteru

Prostor kláštera, jeho zahrady i okolí je inspirativní a zároveň umožňuje ztišení a naslouchání. Je strategicky umístěn v dobře dostupném menším městě – a to na místě, které je v kontaktu s centrem, a přitom mimo jeho ruch. Kolín nabízí civilizaci i přírodu. To vše, a zároveň vyladěný provoz domu přispívá k jeho oblíbenosti a v konečném důsledku k větší účinnosti exercicií. 
Kolínský klášter je místo pro ty, kdo hledají prostor pro ztišení a chtějí vyvinout vážné úsilí v rozvoji svého duchovního života.

Více o klášteře můžete najít na www.kolinskyklaster.org

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu


Veliké díky za štědré dary všem dárkyním a dárcům! Co nyní znamená, že jsme dosáhli 100 %? Můžeme do startu letních kurzů zajistit budovu a provoz kláštera tak, aby dostál všem nezbytným předpisům a byly opraveny nejurgentnější části střechy a přizpůsobená kuchyně. DĚKUJEME!

Jedeme ale dál. Po těchto nezbytných úpravách přijde podzim s přípravou rozsáhlejších prací. V létě je budeme připravovat a vyčíslovat. Zároveň, ano, provoz kláštera je dlouhodobá činnost. Každý dar, který přijde, bude použit právě na tyto práce a zajištění činnosti kláštera. Každý dar, který nyní pošlete, zajistí větší jistotu a stabilitu kláštera. Každý další dar nám pomůže na podzim, kdy budeme spouštět druhou sbírku na větší a dlouhodobé úpravy. Proto šiřte výzvu dál, každý dar se počítá. Do konce sbírky aktuálně zbývá ještě 36 dní. DĚKUJEME VŠEM!

Rádi bychom poděkovali i vám, kteří jste zvolili  pravidelného daru. I drobný pravidelný dar pomůže právě v dlouhodobé udržitelnosti Kolínského kláštera. Můžete ho založit v rámci sbírky přímo zde. DĚKUJEME!

Založení projektu

Děkuji za možnost podílet se alespoň takto na zachování a dalším rozvoji kláštera. Je to místo, kde se člověk cítí doma, a těším se, až opět zavítám do ambitu, kaple i zahrady! Děkuji za Vaši péči, energii, práci a nadšení!

Lenka Pučalíková

Jen tak dal!!!

Klára Burešová

Díky za vaši práci.

Barbora Váchová
500 Kč

Díky všem tahounům, jen tak dál.

Marek Krčál

Ať se Kolínskému klášteru daří a vzkvétá i zahrada.

Dagmar Drahošová
1 000 Kč

Držím palce! :-)

Samuel Titěra

Ať Pán Bůh žehná Vaší činnosti, hodně sil a pokoj v srdci.

Rostislav Isaac Syrský
800 Kč

s radostí a přáním všeho dobrého!

Kateřina Vitouchová

Ať se vám se vším daří a projekt dělá radost.

Marie Drahošová a Jiří Pešek
1 500 Kč

Vřelé díky vám všem, kteří vynakládáte úsilí na zachování tohoto jedinečného duchovního prostoru!

Jaroslava Štěpánková
4 000 Kč