ZO ČSOP Společnost pro zvířata-01/90


Životní prostředí Zvířata

KLIMA - CHOVY ZVÍŘAT - VEGANSTVÍ

Produkcí masa lidstvo přispívá až 15% ke koncentraci skleníkových plynů, (zdroje uvádí i 30 %). Maso je hlavní příčinou likvidace pralesů a odlesňování, znečištění vody a vzduchu, nedostatku pitné vody a ztrát biodiverzity. Více než 2/3 zemědělské půdy je využito pro plodiny na zkrmení zvířatům nebo pastvu zvířat. Pěstováním rostlin přímo pro lidi se nasytí celá planeta, nikdo nebude hladovět a ještě zbyde. Je znám příměr: 1 ha nasytí 2 pojídače masa nebo 20 a více osob na rostlinné stravě…

vybíráme od 23.4.2020

KLIMA - CHOVY ZVÍŘAT - VEGANSTVÍ

Pro záchranu života na planetě Zemi je nutné omezovat konzumaci živočišných potravin a přejít na rostlinnou stravu. Na změně klimatu se velkou mírou podílí živočišný průmysl. Situace je neudržitelná.
2 110 Kč

přispělo

7 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ročně je pro živočisné produkty chováno a zabito 60 – 70 miliard zvířat celosvětově. Nepočítaje ryby, mořské živočichy, šneky, žáby… Produkcí masa  lidstvo přispívá 14 – 15% ke koncentraci skleníkových plynů (metan, oxid uhličitý, oxid dusný), (zdroje uvádí i 30 %) a to je více než z dopravy (14 %).  Maso je hlavní příčinou likvidace pralesů a odlesňování, znečištění vody a vzduchu, nedostatku pitné vody a ztrát biodiverzity – rostlinných a živočišných druhů. Více než 2/3 zemědělské půdy je využito pro plodiny na zkrmení zvířatům nebo pastvu zvířat. Pěstováním rostlin hlavně na přímou konzumaci lidmi se nasytí celá planeta, nikdo nebude hladovět a ještě zbyde. Je znám obecný příměr: 1 ha nasytí 2 pojídače masa nebo 20 a více osob na rostlinné stravě…samozřejmě podle druhu a výnosů plodin.
Svou činností ohrožuje lidstvo vlastní existenci a život na celé planetě. Navíc, nedobrovolně použitá zvířata strádají, živoří v klecích, kotcích, halách, jsou mrzačena, týrána fyzicky a psychicky.
Projektem informujeme o těchto souvislostech, apelujeme na nutnost omezování konzumace živočišných potravin a přechod k rostlinné stravě (pokud neexistují zdravotní důvody, které to člověku neumožní).
http://spolecnostprozvirata.cz/kampane/klima-a-chov-hospodarskych-zvirat/
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za to, co děláte.

Jana Lorencova
200 Kč