Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Senioři Lidé s postižením

Schodišťová plošina pro paní Magdalenu

Váš dar bude použit na pořízení a instalaci schodišťové plošiny pro paní Magdalenu.

vybíráme od 25.2.2020

Schodišťová plošina pro paní Magdalenu

Váš dar bude použit na pořízení a instalaci schodišťové plošiny pro paní Magdalenu.
153 410 Kč
vybráno 102 % z 150 000 Kč

přispělo

150 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Paní Magdaleně bude 79 let, trpí těžkou vadou pohybového ústrojí, konkrétně gonartrózou kolenních kloubů, ale i vážnými problémy s kyčelními klouby. Podle lékařské zprávy ortopeda není vyhlídka na zlepšení jejího zdravotního stavu a operaci lékař nedoporučuje. Protože bydlí ve druhém patře bez výtahu a po schodech chodit nemůže, je již několik let uzavřena ve svém bytě, po němž se pohybuje za pomoci chodítka či francouzských holí.


Více než dva roky se paní Magdalena snaží získat příspěvek na schodišťovou plošinu od státu. Úřady ale její žádost opakovaně zamítly se závěrem, že se nejedná o osobu s těžkou vadou pohybového ústrojí, a tudíž na příspěvek nárok nemá. 

Paní Magdalena pracovala celý život ve zdravotnictví jako obvodní zdravotní sestra a při svém povolání vykonávala i návštěvní službu u pacientů. V současné době je však sama odkázána na pomoc druhých a pobyt ve svém bytě. Je sociálně izolovaná a představa, že se sama nemůže dostat ven na čerstvý vzduch, je skličující.

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se rozhodl otevřít ve prospěch paní Magdaleny sbírku, která by pomohla uhradit alespoň podstatnou část potřebné částky na schodišťovou plošinu. Zařízení a jeho instalace stojí celkem 410 000 korun. 

Věříme, že se společným úsilím dárců podaří pomoci paní, která svůj život zasvětila péči o druhé. Tak, aby se po letech strávených ve svém bytě, podívala ven, na zahradu nebo do společnosti.

Děkujeme za Vaši ochotu a dobrou vůli pomáhat. Chcete vědět, jak Vaše dary pomáhají? Příběhy podpořených lidí najdete na stránkách Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Doufám, že to vyjde! Užívejte plošinu ve zdraví!

Ivana Šimáčková
300 Kč

Doufám, že můj skromný dar pomůže a brzy už si užijete sluníčka venku, paní Magdo. Mějte se krásně ❤️

Hana Duchková
500 Kč

Držím palce❤️

Helena Špinková
1 000 Kč

Ať Vám to pomůže a hodně zdraví !

Jiří Doležal
2 000 Kč