Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Živá komunita: Zachraňme rekreační zónu u Brněnské přehrady

Pomozte nám zachránit rekreační oblast u Brněnské přehrady! Té nyní hrozí, že ji nenávratně zničí výstavba dálnice 43, která má vést přímo u přehradní hráze. Našim cílem je prosadit obchvat celého Brna v optimalizované variantě. Jeho vybudování by umožnilo vyvést tranzitní dopravu mimo Brno, zamezilo by trvalému poškození přírody u Brněnské přehrady a snížení kvality života v městských částech a obcích na trase.

vybíráme od 6.2.2020
25 600 Kč
vybráno 85 % z 30 000 Kč

zbývá

42 dní

přispělo

33 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Podporou projektu Zachraňme rekreační zónu u Brněnské přehrady nám pomůžete připravit informační kampaň, která má za cíl oslovit občany Brna. 

Pro úspěch našich dlouhodobých snah o záchranu rekreační zóny u Brněnské přehrady je nezbytně nutné, abychom získali podporu obyvatel Brna a přesvědčili je, že vedení dálnice středem městské části Brno-Bystrc a kolem hráze Brněnské přehrady není vhodným řešením. Existuje návrh optimalizované trasy, která by moha sloužit jako plnohodnotný obchvat celého Brna a pro tento návrh potřebujeme získat širokou podporu obyvatel města.Pokud získáme dostatečnou podporu veřejnosti, která předloží Krajskému úřadu Jihomoravského kraje dostatek kvalifikovaných připomínek a námitek k Aktualizaci zásad územního rozvoje, máme ještě stále šanci zvrátit rozhodnutí Jihomoravského kraje o výstavbě dálnice přes rekreační zónu u Brněnské přehrady. Primátorce města Brna jsme již předložili petici občanů, která aktuálně čítá přes 1800 podpisů a je možné ji i nadále podepisovat. 

Chceme vybrat částku ve výši 30 000 Kč, kterou použijeme na realizaci informační kampaně v centru města. V případě, že by se nám podařilo vybrat vyšší částku, využijeme ji na online kampaň na sociálních sítích, na správu webu a na právní služby, které v této fázi kampaně nutně potřebujeme. 

Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Za plnohodnotný obchvat Brněnské aglomerace, proti průtahu R43 městskou částí Bystrc, Kníničky. Za zachování rekreační oblasti Brněnské přehrady.
Igor Just
1 000 Kč
A obzvláštní poděkování panu Ing. Pavlu Škarvadovi Ph.D., za jeho nasazení při vypracování oponentury paskvilu tzv. "Územní studie", kde on tvořil oponenturu ve volném čase a zdarma, narozdíl od všech zainteresovaných na tvorbě studie za 20mio (v pracovní době a plně hrazené erárem).
Jiří Jílek
1 000 Kč
Rekreační oblast našeho Brna, NENECHÁME ZNIČIT KOMUNIKACÍ x43!
Dana Vonková
500 Kč
Dekujeme za Vasi snahu prosadit variantu vedení tranzitní dopravy mimo uzemi Bystrce a Brněnské přehrady. Delate skvelou praci, rádi Vás podpoříme.
Lucie Pavlikova Sazamova
500 Kč
Přeji všem Brňanům i lidem z blízkého okolí, aby se společným úsilím podařilo zachránit jedinečnou rekreační zónu u Brněnské přehrady v Bystrci. To, co krajští politici neuvěřitelně lehkovážně a nezodpovědně připravují, nemůže nikoho nechat klidným.
Štefan Friča
500 Kč