CZ / EN

Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€19,402

supported by

326 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (1)

No active donor campaigns were found.

děkujeme za Vaši práci :-)

Ivana Hajzmanova
CZK 1,000

Děkujeme, že pomáháte ohroženým dětem.

Zap
CZK 500

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za to co děláte pro děti a těší mě,že tyto penízky jdou na správnou věc. Přeji vám všem mnoho zdraví v této nelehké době.
S pozdravem Budirský

Martin Budirský
CZK 150

Společně to zvládnete :)

Tomáš Novák

Musíme si pomáhat :)

Jan Kavalec
CZK 500

💗

Lenka Buchtová
CZK 2,000

Diky bohu, ze jsou ve spolecnosti lidi jako vy.

Lubos Hudec
CZK 1,000

Držím palce všemu, co děláte

Monika Králíková
CZK 500

Děkuju

Jiří Šťovíček
CZK 500

Ublizovani dětem by mělo být trestné za všech okolností

Eva Šollarova
CZK 300