Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€418,441

supported by

3105 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (2)

No active donor campaigns were found.

Hodně štěstí a zdraví do nového roku všem...

Marek Lukášek
CZK 2,000

Dětem hodně radosti... a poděkování všem, kteří o ně pečují.

Gabriela Kukalová
CZK 3,000

Ať jsou děti šťastné.

Martin Herzog
CZK 500

Štastné a veselé!

Lukáš Frank
CZK 5,000

Tým Squadra azzura v rámci vánoční akce Tápání.cz

Živa Valtová
CZK 800

Přeji hodně štěstí ve vaší práci.

Petr Chaloupek
CZK 1,000

Děti jsou naše budoucnost....

Radim Linduška
CZK 4,000

Never lose hope ... for miracles dwell in the Invisible.

Donor

Přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší nelehké práci....

Jana Havelková
CZK 2,000

Přejeme dětem tolik lásky, jako máme my!

Kamil A Lucie Čermákovi
CZK 5,000