Unie porodních asistentek


Zdraví Lidská práva

Právní poradenství a zastupování pro členky Unie porodních asistentek

Podpořte dostupnost péče porodních asistentek.

vybíráme od 10.1.2020
237 941 Kč

přispělo

380 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vaše podpora bude směřovat členkám Unie porodních asistentek, které se setkávají s obstrukcemi ze strany úřadů a institucí. A převážně na jejich právní zastoupení.
O výši podpory pro konkrétní porodní asistentku bude rozhodovat rada Unie porodních asistentek.

Aktuálně vybíráme na právní zastupování porodní asistentky, které byla nepravomocně uložena pokuta 100 000 korun za to, že poskytuje péči u mimoklinických porodů.
Od 27. února 2020 je účel sbírky rozšířen i na právní zastupování profesní organizace při snaze o zkvalitnění právního prostředí pro porodní asistentky a jejich klientky.

https://www.centrum-robatko.cz/sysevent/40/6/126/sto-tisic-za-domaci-porody/?fbclid=IwAR2kvQyBvea4HgJXCdfwYX8_8OR1SqG-ODutkzQqb3mPzKtSDqParXSz0N4

Děkujeme, že nám pomáháte naplánovat naši vizi. Tou je dostupná péče porodní asistentky pro každou rodinu.
Finanční prostředky přijaté po ukončení tohoto projektu budou Unií porodních asistentek využity na aktivity směřující k podpoře porodních asistentek/ oboru porodní asistence.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Fandím vám!

Míša Šádková

Porody mé matky i moje byly jedno velké trauma. Až moje dcera se rozhodla tenhle kruh rozetnout a porodila doma, v klidu a bezpečí dvě krásné a velké děti. Děkuji všem porodním bábám, že mají odvahu při těchto rozhodnutích ženy doprovázet. Děkuji za to, co pro ženy děláte a přeji hodně síly a zdaru.

Barbora Tomečková
300 Kč

Držím palce!

Eva Haunerov8

Diky za Vasi praci,obetavost i osobni odvahu..podporu jakou rodinam davate..diky takovym jako jste Vy jsem mela to stesti a mohla obe sve dcery porodit v poklidu domova a prerusit tim radu traumatickych porodu,ktere zazily moje maminka,tchyne i babicky..posledni zenou rodici doma byla ma prababicka a dokonce dvojcata..chci aby si kazda zena mohla zvolit misto sveho porodu a nasla adekvatni kvalifikovanou podporu. Lucie V.

Lucie Vrtišová

🍀🤞💚

Markéta Vidnerová
150 Kč

Díky za Vás, holky, jste skvělý. I díky Vám mají ti naši prckové lepší příchod na svět.

Michal Bareš

Už dost pokut porodním asistentkam které jen dobře dělají svoji (velmi důležitou) práci 💖

Lilia Khousnoutdinova
2 112 Kč

Přeju paní porodní asistence hodně sil a děkuju jí, že bojuje nejen za sebe, ale vytváří precedens i pro ostatní porodní asistentky. Snad se vám podaří současné porodnictví trochu polidštit

Martina Matějková
300 Kč

Držím palce a posílám pár stovek.

Taťána Supiňková
500 Kč

Bylo by úžasné, kdyby ženy mohly své děti přivádět na svět v bezpečném, intimním, respektujícím a láskyplném prostředí podle své vlastní volby a nebyly ohrožovány zákonem, který jim znesnadňuje mít u porodu porodní asistentku - zdravotníka a profesionála - v případě, že si zvolí porod doma. Podporuji tento projekt.

Stáňa Stiborová