Nadační fond Mosty - Puentes


Životní prostředí Regionální a komunitní rozvoj

SPRÁVA MÍST

Péče o silová místa a kousky země, které jsou poblíž nemá v naší zemi a možná ani v našem čase zatím oficiální kategorii. Ale má to velký smysl. Dlouhodobým záměrem nadačního fondu Mosty-Puentes je sbírka na odkup a správu pozemků, která jsou v blízkosti míst s historickým a duchovním významem pro naši zemi. Vycházíme z našeho zájmu přemostit domorodou kulturu kmene Kogi k nám a aktivně se podílet na obnově ekosystému i vnitřní rovnováhy lidí.

vybíráme od 13.12.2019

KRAJÁNKOVÁNÍ

Nadační fond Mosty – Puentes dlouhodobě pracuje na vytváření mostů mezi kulturami, ale i mezi lidmi a krajinou. Je to práce jako každá jiná, jen s tím rozdílem, že u nás v České republice zatím nemá oficiální kategorii. Obracíme se na vás s kampaní pro podporu krajánků, kteří i v naší historii vždy spojovali lidi, urovnávali spory, přinášeli novou inspiraci a iniciovali nové a potřebné směry v místních komunitách. S vaší podporou budeme moci oživit jedno z původních a velmi důležitých povolání, které naše současná společnost potřebuje.
9 805 Kč

přispělo

10 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Kogi považují místa síly za mimořádná a vybízejí nás, bychom ta naše našli, pečovali o ně a tím působili na kvalitu života v jejich okolí. Oni nazývají místa síly svým slovem Šikwakala. Dalo by se to opisem přeložit jako místo, kde pramení život nebo tam, kde země promlouvá. 
Na takových místech se odpradávna naši předkové shromažďovali a v tom můžeme pokračovat i my. Jsou to místa vhodná pro setkání, ale i pro návštěvy člověka, který bude v klidu naslouchat tomu co země říká a podle toho potom bude vědět co má dělat, aby naše životy a naše země byly ve zdravé rovnováze. Můžeme působit v malém měřítku ve svém okrese nebo kraji. Některá místa mají zásadní vliv na větší celky a jejich propojení není omezeno hranicemi.  
Taková místa mají velkou sílu a ta působí na každého, kdo v tom prostoru něco dělá. Když se podíváme na to, co je prospěšné, tak každý, kdo cítí jakési vnitřní pozvání do obřadního prostoru může zazpívat. Popřát sobě, své rodině a kraji, svému společenství dobrý život a rovnováhu. Pro hlubší a komplexní pojetí práce na obřadních místech je třeba vrozené dispozice a také vnitřní rovnováhy, znalosti praktiky. 
Co je tedy myšleno správou míst? 
Kromě zmíněné obřadní práce a porozumění funkci místa v krajině je to  podpora a setkávání místního společenství, mapování krajiny a vody v ní, citlivé vypracovávání návrhů na krajinné práce například výsadby, tvoření funkčních krajinných prvků, minimalizace neblahých vlivů moderního zemědělství a lesnictví. 

Podpořit práci takových lidí můžete měsíčním nebo jednorázovým příspěvkem v dobrovolné výši tady na Darujme.cz
 
Zadáním trvalého příkazu na účet nadačního fondu Mosty – Puentes 2801403810/2010

Svou účastí na veřejných setkáních. Pozvánky můžete dostávat, když se zaregistrujete k odběru na www.mosty-puentes.cz
 
Staňte se patronem krajánka přispěním celé částky na jeho měsíční práci. 
 
Čím více nás bude, tím rychleji se potřebné změny projeví v kvalitě života lidí i přírody. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Na podporu a rozkvět nasi zeme. Necht nas je vic abychom si ji opecovavali a mohli kde byt v radosti a v hojnosti

Hana Lutovská
1 200 Kč

Nechť nepřijde den, kdy nebudem žít svůj sen. Přispívám aspoň trochou co mohu na zdárnou cestu srdce.

Martin Mužný
2 500 Kč