Hiporehabilitace Brno z. s.


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Hipoterapie pro Aničku na rok 2020

Díky vaší podpoře bude Anička moci docházet pravidelně na hipoterapii a fyzioterapii, které má moc ráda a pomáhají jí. Anička trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO) - diparetická spastická forma. Tato diagnóza vyžaduje velmi častou a pravidelnou rehabilitaci. Přispěním jakékoliv částky usnadníte Aničce a její rodině náročné financování pravidelných terapií. Při dosažení cílové částky bude mít terapie v centru Hiporehabilitace Brno na celý rok zdarma. Všichni dárci obdrží potvrzení o daru pro odpočet z daně z příjmu (i firmy). Pokud potřebujete darovací smlouvu, napište nám. Děkujeme!

Hipoterapie pro Aničku na rok 2020

18 222 Kč
vybráno 15 % z 120 000 Kč

přispělo

12 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Anička se narodila v 27. týdnu těhotenství. Měsíc byla napojena na umělou plicní ventilaci a v inkubátoru v nemocnici strávila 3 měsíce. Anička bojovala statečně se všemi komplikacemi spojenými s předčasným porodem (zejm. se srdeční hypertrofickou kardiomyopatií, periventrikulární leukomalácií, retinopatií atd.).
Anička prozatím není schopná chůze a pohybuje se pomocí invalidního vozíčku a potřebuje pomoc při všech běžných aktivitách. Snaží se postupně různé dílčí úkony dělat samostatně.
V roce 2019 Anička nastoupila do 1.třídy běžné Základní školy (s asistentkou). Anička ráda čte a má zájem o vše, co se kolem ní děje.
Pro Aničku rodiče vybavili domácí „tělocvičnu“, kde má Anička ribstol, vertikalizační stojan pro vertikální polohu ve stoje, různá chodítka, balanční a posilovací pomůcky, unikátní balanční rehabilitační přístroj Imoove a Motomed – speciální rotoped. Věnujeme se pravidelnému domácímu cvičení (posilování a protahování, různé balanční cviky atd.). Několikrát ročně absolvujeme intenzivní neuro-rehabilitační cvičební bloky, Anička pravidelně chodí na uvolňovací masáže.
Důležitou součástí terapie je hiporehabilitace. Anička začala navštěvovat hiporehabilitace v roce 2016 a absolvuje je 2× týdně. Tato forma rehabilitace Aničce pomáhá zlepšit držení těla a koordinaci. Trojrozměrný pohyb hřbetu koně v kroku Aničce simuluje obdobné pocity jako při chůzi a usnadňuje jí tak osvojit si tzv. „střídavý vzor pohybu“, který je třeba při samostatné chůzi. Navíc kontakt s koněm přináší Aničce i stimulaci smyslů, nové zážitky a radost. Anička se vždy těší a hiporehabilitaci bere spíše jako zálibu než terapii.

Na základě vyšetření a doporučení fyzioterapeutky Anička dochází 2× týdně na hipoterapii a 1× týdně na fyzioterapii s kineziotapingem.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Evi posílám aspoň trošku, ale troška k trošce.....

Petr Hoblík
250 Kč