Diecézní charita České Budějovice


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Darovaný domov v Zimbabwe

Dětský domov Mary Ward v zimbabwském Kwekwe je domovem 70 opuštěných dětí a sirotků. Domov zřídily a dodnes vedou řádové sestry Congregatio Jesu, o děti se starají s pomocí „maminek“, které do domova docházejí. Za peníze, které sestry získávají také od českých dárců, se snaží pořídit pro děti to nejnutnější – jídlo, oblečení, školné a pomůcky do školy.

vybíráme od 21.11.2019

Chci darovat domov

dětem z Dětského domova Mary Ward v Zimbabwe
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Děti se do dětského domova dostávají z nejrůznějších důvodů – např. se jedná o sirotky,  děti svobodných žen, které jejich rodina vyžene a ony se o děti nemohou postarat, rodiče také nechávají své dítě před branou dětského domova, protože ví, že mu sestry poskytnou lepší vzdělání, než by mohli oni sami. Děti by měly opustit dětský domov, jakmile dosáhnou věku 18 let, často ale nemají dokončené vzdělání, takže to není možné. Už od koloniální doby je zde kladen velký důraz na vzdělání a místní lidé často vzdělaností předčí Jihoafričany, své jižní sousedy. 

Zimbabwe trápí vysoká míra inflace a spolu s ní i vysoká nezaměstnanost, proto je pro mladé lidi velmi těžké najít po škole zaměstnání. Panuje zde neskonalá bída, nemoci a velmi složitá politická situace. Ceny zboží se mění téměř denně. Většinu dne musí obyvatelé Kwekwe fungovat bez elektřiny, která je dodávaná jen několik hodin během noci. Vodu má naštěstí dětský domov Mary Ward zajištěnou z vlastní studny. K domovu, který tvoří čtyři domy, patří i velká zahrada. Tu se snaží setry maximálně využít a vypěstovat tu pro děti i sebe co nejvíce zeleniny a ovoce. Vedle pro nás exotických plodin tu pěstují na příklad hrách, fazole, mrkev, kukuřici, špenát a rajčata. Mimo to chovají na pozemku domova slepice a králíky.


Za peníze, které sestry získávají od své kongregace v Římě a také od českých dárců, se snaží pořídit pro děti to nejnutnější – jídlo, oblečení, školné a pomůcky do školy. Před Vánocemi je často navštěvují i farníci z okolí a obdarovávají děti jídlem nebo jinými věcmi.
Přes problémy, se kterými se obyvatelé dětského domova Mary Ward potýkají, z nich vyzařuje radost a optimismus. České dárce, kteří je podporují už 10 let, prosí: „Pomozte nám pokračovat!“

Příběh Liny ze Zimbabwe

Všem, kteří chtějí spolu s námi darovat domov, patří velký dík!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Tento dárek je od mého syna Janka, který si přál podporu Vašeho projektu k vánocům a nic jiného pro sebe osobně nechtěl...
Přeji Vám i jemu hodně štěstí a zdraví, protože i maličtí človíčkové v Zimbabwe jsem děti svých matek, které je mají rádi a chtějí pro ně jen to nejlepší - stejně jako já si to přeji pro svého syna.
Radka

Radka
6 600 Kč