CZ / EN

Cirk La Putyka, o.p.s.


Kultura, umění a historie Sport a volný čas

Podpořte Cirk La Putyka

Naše company začínala z nuly, bez zkušeností se žánrem nového cirkusu, zpočátku s minimální podporou z veřejných peněz. Víme, jaké to je zkoušet v nevyhovujících podmínkách a pouze ve volném čase, jaké to je být samouky a jak dlouho trvá dostat se na odpovídající úroveň nejen v rámci představení, ale i produkčního a tvůrčího zázemí. Víme, jaké to je umět improvizovat a jak důležité je přesvědčení o správnosti nastoupené cesty. A jak je podstatné vytrvat. Svou podporou nám pomůžete stát se opravdu silnou a životaschopnou company, která nemusí jít až na krev, má klid na práci a nemusí řešit existenční starosti. Cirk La Putyka chce v následujících letech přinést na českou scénu zajímavá témata, vychovat si nastupující generaci a dát prostor hostujícím zahraničním činoherním režisérům zvučných jmen, kteří dosud nevytvářeli novocirkusová představení, a takové projekty pro ně proto budou velkou výzvou.

vybíráme od 20.9.2019
Chceme pokračovat. Chceme hledat, chceme tvořit, ale zároveň i bořit předsudky a hranice a posilovat svoji vlastní poetiku, která je závislá na lidech, kteří naši company a dané projekty vytvářejí a vkládají do nich kus sebe. Staňte se dárci a buďte u toho s námi.
1 089 919 Kč

přispělo

2168 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Cirk La Putyka se nebojí překračovat hranice ani vlastní stín. Nechceme, aby naše company ustrnula a následovala očekávání široké či odborné veřejnosti. Chceme tvořit svobodně a s energií, která dala možnost souboru vůbec vzniknout a žít.

Tvorba novocirkusového představení trvá od nápadu po premiéru někdy dva až tři roky. Každodenní trénink a vzdělávání celého produkčně-technického týmu v tomto žánru navíc zabírají v porovnání s klasickým divadlem mnohem více času. Všechny technické složky – stavba, odborný rigging, lighting design i zvuk – podléhají jiným pravidlům a jsou jinak časově náročné. Příprava herců je nekonečný proces péče o tělo, ale i mysl, kterou se snažíte aktivovat novými impulzy a tématy.

Tituly, které jsme vytvořili, zůstávají na repertoáru několik let a daleko předčily očekávání a slibovaná čísla. Špatné představení, nedostatek diváků a málo odehraných představení je existenční strašák. Přesto se nám podařilo dostat se do situace, kdy můžeme tvořit svobodně a bez podbízivosti. To považujeme za největší zkušenost z poslední dekády. Kdybychom tvořili na jistotu, nikdy by nevznikla trilogie Family Roots in Black Black Woods, nikdy bychom se nepustili do koprodukce s Dejvickým divadlem nebo projektu se rwandskými akrobaty z ulice. Nikdy bychom nepostavili projekt na umělcích převážně ze zahraničí, jako je ADHD.

 
Podařilo se nám vybudovat unikátní divadelní prostor, do kterého jsme v prvních letech investovali z vlastních zdrojů nejen energii, ale i spoustu peněz, které měly sloužit na denní provoz a tvorbu projektů.

Deset let jsme hledali možnosti, jak utvářet žánr nového cirkusu bez zázemí ve vzdělávání a po ztrátě kontinuity během let komunistické totality. Naše kořeny jsou divadelní a na začátku tvorby jsme virtuozitu a ekvilibristiku nahrazovali divadelností, až jsme si postupně začali vytvářet vlastní novocirkusový divadelní styl, ve kterém je vždy středobodem projektu téma. Ta jsme se snažili naplnit různými výrazovými prostředky, multižánrovostí, multikulturností. Nikdy nás nebavilo vstupovat dvakrát do stejné řeky, každý projekt je jiný, stále hledáme, kde tento žánr (ne)má hranice.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Kultura žije!
Bublá v bublinách
na břehu Vltavy,
Expu i na Jatkách...


Nataša Richterová
300 Kč

Díky za všechno co děláte. Vydržte bude líp.

Milan Holesovsky

Díky a držime palce,

dani kolsky

Daniel Kolsky
300 Kč

Hodně štěstí, Klára

Dárce

Moc vám fandím a držím palce ať složitou dobu zvládnete.

Alena Zmeková
600 Kč

Vaše vystoupení na Nefestivalu v Ostravě bylo úžasné a místy dechberoucí. Děkuji a hodně energie do další tvorby přeji. K.T.

Dárce

Poděkování za vystoupení v Domově pro seniory Zahradní Město, kde naše 94letá maminka vyjádřila přání poslat aspoň symbolickou vstupenku za představení, na které už se fyzicky nemůže dostat mimo Domov. Vystoupení bylo pro ní obrovským zážitkem, děkujeme.

Katarína Králová

Ať se daří a brzy na viděnou.....

Pavel Brabec
500 Kč

Díky za nevšední zážitek!!

Eva Popelková
300 Kč

Díky moc za předvčerejší představení. Hodně zdaru dále!

Štěpánka Pospíšilová
300 Kč