Fosa, o. p. s.


Lidé s postižením Filantropie a dobrovolnictví

Shoďte kilo za měsíc!

Co pro vás znamená 100,- korun? Jedna mražená pizza, láhev vína, kafe ve Starbucks? Pro naše klienty to znamená chvíle normálního života, kdy si s pomocí dobrovolníka mohou dojít na úřad, k doktorovi, dostat se do školy, jen tak si vyjít na procházku, zaplavat si nebo se třeba „jen“ zvednout z postele. Zatímco pro většinu lidí jsou tyto činnosti samozřejmostí, lidé se znevýhodněním je často sami nezvládají, proto máme náš dobrovolnický program.

vybíráme od 16.9.2019

Shoďte kilo za měsíc!

Za kilo měsíčně můžete poskytnout člověku se znevýhodněným chvíli normálního života, kdy může dělat stejné věci, jako vy. A to se vyplatí. :)
922 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Možná si říkáte, na co takový Dobrovolnický program potřebuje peníze, když to dobrovolníci dělají zadarmo. 
No, například někdo musí naše dobrovolníky zkoordinovat – od toho máme Danu, vedoucí našeho programu, zároveň musíme každého našeho dobrovolníka proškolit a zaplatit mu pojištění. Dále, pokud některý z našich dobrovolníků jede na týdenní či víkendový výjezd s našimi klienty, kde je podporují ve zdokonalování svých dovedností, od vaření, uklízení, až k navazování sociálních vazeb, platíme mu cestovné, stravné i ubytování. 
Činnost a ochota našich dobrovolníků, a to nejen našich, je hybnou silou celého sociálního odvětví, jenže paradoxně na to, aby mohli ve svém volném čase pomáhat lidem, nezbývají finance. 

Pokud by se však našlo 200 lidí, kteří by chtěli shodit kilo za měsíc, Dobrovolnický program by mohl frčet na plné obrátky. No řekněte, skvělá redukční dieta! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu