Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Dědkovská sbírka

Úvodem prázdnin shořela hájovna Na Dědku, oblíbená skautská základna na okraji Brd nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Pomozte nám prosím toto báječné místo obnovit.

Dědkovská sbírka

Pomozte nám prosím toto jedinečné místo obnovit. Každá koruna se počítá.
908 300 Kč

přispělo

790 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Skautskou hájovnu Na Dědku zničil 4. července 2019 požár. Základna kompletně vyhořela. Spáleniště bude zapotřebí zbourat a základnu postavit znovu. Váš příspěvek pomůže vybudovat nové místo, kde se mládež a děti vzdělávají a zažívají životní dobrodružství.

Úvodní video ke sbírce:
http://nadedkuvideo.jdem.cz/Škodu znalec odhaduje na 5-6 mil Kč. Základnu máme sice pojištěnou, ale náklady jsou významně vyšší. Obracíme se na vás s žádostí o finanční pomoc.
 
Komu slouží naše tábořiště, jak se o něj staráme a proč podpořit obnovu?
Základnu jsme budovali svépomocí 27 roků. Za tu dobu se stala oblíbeným cílem na okraji CHKO Brdy nejen skautům. Sloužila výhradně k prospěšným aktivitám a k práci s mládeží. Díky účelné nepřítomnosti elektřiny nutila svoje dočasné obyvatele k větší samostatnosti a potřebě se o sebe více postarat.  

Návštěvnost tábořiště odhadujeme na 4,000 osobodnů ročně. Jezdí sem místní i přespolní spolky pracující s dětmi a mládeží (např. dětské tábory, krajské/okresní závody skautů, fantasy akce, skautské víkendové výpravy). 

Pomozte hájovně Na Dědku vstát z popela!


Jménem všech rožmitálských skautů a uživatelů základny dárcům mockrát děkuji! Díky těmto příspěvkům umožníte tisícům dalších kluků a holek prožívat nezapomenutelná dobrodružství.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu vitezslavdolezal@seznam.cz

Vítězslav Doležal - Tesák, vedoucí střediska
www.skautrozmital.cz


Současný stav spáleniště 7.9. 2019.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Táborové foto, 2019
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krásné chvíle zde prožité jsou k nezaplacení...

Eva Gazárková
1 000 Kč

Držím palce, ať se vám to krásné místo povede obnovit!

Adam Glas
1 000 Kč

Je mi líto, že jsem nemohl vidět stav základny v plné kráse. Byl jsem u Vás od 10.8. do 17.8. a velmi mě potěšilo a překvapilo, jak se podařilo během krátké doby vybudovat alespoň provizorní základnu, kde se dalo velmi luxusně být (i pro nás maštňáky, zvyklé z jiných míst na konvektomaty v kuchyni, splachovací záchody a podobné civilizační zbytečnosti). Tak jen tak dále a ať se podaří ten barák znova postavit!

David Španěl
1 000 Kč

Přejeme hodně sil a nadšených brigádníků při obnově Vaší základny...

HALAHOJ Třebíč
3 000 Kč

Pro naše skauty.
Martina a Marek

Martina Brettlová
1 000 Kč

Přejeme hodně zdaru při obnově základny. Je úžasné, že skauti se nikdy nevzdávají! Palce vám drží oldskautky z Havlíčkova Brodu

Jitka Domkářová
1 000 Kč

Od skauta - skautům. :)

Michal Kolář
1 000 Kč

Zdravím a držím palce, ať se podaří základnu co nejdříve obnovit!

Monika Baloušková
1 000 Kč

Fredy

Alena Strabergerová
2 000 Kč

Ať se oprava podaří!

Jiří Vondrášek
1 000 Kč