Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Dědkovská sbírka

Úvodem prázdnin shořela hájovna Na Dědku, oblíbená skautská základna na okraji Brd nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Pomozte nám prosím toto báječné místo obnovit.

Dědkovská sbírka

Pomozte nám prosím toto jedinečné místo obnovit. Každá koruna se počítá.
905 900 Kč

přispělo

787 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Skautskou hájovnu Na Dědku zničil 4. července požár. Základna kompletně vyhořela. Spáleniště bude zapotřebí zbourat a základnu postavit znovu. Váš příspěvek pomůže vybudovat nové místo, kde se mládež a děti vzdělávají a zažívají životní dobrodružství.

Úvodní video ke sbírce:
http://nadedkuvideo.jdem.cz/Škodu znalec odhaduje na 5-6 mil Kč. Základnu máme sice pojištěnou, ale náklady jsou významně vyšší. Obracíme se na vás s žádostí o finanční pomoc.
 
Komu slouží naše tábořiště, jak se o něj staráme a proč podpořit obnovu?
Základnu jsme budovali svépomocí 27 roků. Za tu dobu se stala oblíbeným cílem na okraji CHKO Brdy nejen skautům. Sloužila výhradně k prospěšným aktivitám a k práci s mládeží. Díky účelné nepřítomnosti elektřiny nutila svoje dočasné obyvatele k větší samostatnosti a potřebě se o sebe více postarat.  

Návštěvnost tábořiště odhadujeme na 4,000 osobodnů ročně. Jezdí sem místní i přespolní spolky pracující s dětmi a mládeží (např. dětské tábory, krajské/okresní závody skautů, fantasy akce, skautské víkendové výpravy). 

Pomozte hájovně Na Dědku vstát z popela!


Jménem všech rožmitálských skautů a uživatelů základny dárcům mockrát děkuji! Díky těmto příspěvkům umožníte tisícům dalších kluků a holek prožívat nezapomenutelná dobrodružství.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu vitezslavdolezal@seznam.cz

Vítězslav Doležal - Tesák, vedoucí střediska
www.skautrozmital.cz


Současný stav spáleniště 7.9. 2019.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Táborové foto, 2019
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

tak snad to pomuze!

Frenky Jezek
20 000 Kč

Vždy rádi pomůžeme

Včelka
10 000 Kč

Držím palce a fandím Vám. Věřím, že hájovna vstane z popela a bude ještě lepší pro Vaše účely. Klobouk dolů a všechna čest za to, co pro to vše děláte.

Hedvika Valová
500 Kč

Na Dědku jsme měli prima tábor s vydařenou celotáborovkou Labyrint. Mám pěkné vzpomínky, tak doufám, že se podaří základnu obnovit, aby si i další generace mohly odvážet pěkné zážitky. Hájovna byl navíc super vůdcák, marodka, sklad i čajovna v jednom! :)

Dušan Kunc - Duch
500 Kč

Rádi přispíváme, hodně zdaru při obnově Dědka

Jana Závodná
2 000 Kč

Držím palce s obnovou!

Dárce
1 000 Kč

No ty kráso... Teď přeji hodně sil v soudržnosti!

Opičák
1 000 Kč

Dědek je moje dětství. Za poslední léta jste na něm udělali strašné množství práce a já jsem strnul hrůzou když jsem viděl jak se to všechno proměnilo v popel. Doufám, že se podaří mu brzy navrátit jeho krásu a slávu. Snad se dostanu a na nějakou brigádu.
Myslím na všechny táborníky, ať se vám sezóna podaří.

Vit Filipovsky
1 000 Kč

🍀✊❤️

Michaela Kardová
200 Kč

(:

Josefína Nedbalová
2 000 Kč