CARE Česká republika


Vzdělávání a výzkum Rozvojová spolupráce

CARE - můj balík pomoci pro barmské děti

Pošlete prosím svůj balík pomoci a pomozte barmským dětem chodit do školy, dát jim kvalitní vzdělání a naději na lepší budoucnost. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V Thajsku v současnosti žije asi 3 milióny uprchlíků, z nichž 82 % pochází z Myanmaru (Barmy). Jde zpravidla o rodiny, které utekly do Thajska před pronásledováním nebo extrémní chudobou. Thajsko tyto lidi potřebuje jako pracovní sílu, jejich děti ale většinou na území Thajska nemají legální status a není jim dovoleno chodit do státních škol. 

CARE naléhavě potřebuje dárce, jež by zajistili chod školy CARE Samut Sakhon pro děti uprchlíků z Barmy v Thajsku, poblíž hlavního města Bangkoku. Škola se nyní potýká s omezeným financováním. V současnosti je navštěvovaná 103 barmskými dětmi ve věku od 4 do 16 let. Ve škole děti získávají kvalitní vzdělání pod vedením učitelů s odpovídajícím pedagogickým vzděláním. Učí se zde thajštinu, matematiku, přírodní vědy, angličtinu a barmštinu, věnují se také tělocviku a tanci.

Pošlete prosím svůj balík pomoci a pomozte chodit barmským dětem do školy, dát jim kvalitní vzdělání a naději na lepší budoucnost.
  • 1 balík CARE školní výbavy v hodnotě 339 Kč pokryje roční náklady na učební materiály jako sešity, propisky či školní uniformy pro tři žáky.
  • 1 balík CARE školního stravování v hodnotě 633 Kč pokryje náklady na teplý oběd ve škole CARE pro jednoho žáka na tři měsíce.
  • 1 balík CARE podpory pro učitele školy CARE v hodnotě 1500 Kč pomůže pokrýt měsíční náklady na mzdu jednoho učitele.
Děti školu milují a jsou velice vděčné, že do ní mohou chodit. Příběhy pomoci těmto dětem jsou příběhy se šťastným koncem – každý rok vzdělání navíc dává dětem šanci na lepší budoucnost, než měli jejich rodiče.
Například šestiletá dívenka Nilar se ve škole ráda učí thajský jazyk, zpívá a tancuje. Její rodiče pracují v továrně na zpracování ryb, pokud bude moci Nilar ve škole pokračovat, bude mít šanci na lepší uplatnění než oni. Copyright: CARE Rakousko

Děti se ve škole učí thajštinu, matematiku, přírodní vědy, angličtinu a barmštinu, věnují se také tělocviku a tanci. Copyright: CARE Rakousko

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.
 
Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu