Ústav nezávislé žurnalistiky, z.ú.


Kultura, umění a historie Osvěta a poskytování informací

Obchodníci se strachem - za podporu ve výši 300 korun!

Unikátní 152-stránková publikace z dílny redakce HlídacíPes.org mapuje POPULISMUS v českém i evropském měřítku. Ukazuje jednak skutečnou tvář "obchodníků se strachem" i jejich cíle. Publikaci nelze koupit. Lze ji získat pouze jako poděkování za dar v minimální výši 300 korun.

vybíráme od 25.4.2019

Obchodníci se strachem

Unikátní 152-stránková publikace z dílny redakce HlídacíPes.org mapuje POPULISMUS v českém i evropském měřítku. Ukazuje jednak skutečnou tvář "obchodníků se strachem" i jejich cíle. Rozebírá i SELHÁNÍ ELIT, které expanzi populismu v Evropě usnadnilo. Publikaci nelze koupit. Lze ji získat pouze jako poděkování za dar v minimální výši 300 korun.
146 400 Kč

přispělo

123 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Bojíme se blesků, ohně, ztráty blízkých nebo třeba létání. O tomto svém strachu dobře víme a mnohdy se s ním – s větším či menších úspěchem – snažíme i bojovat. Existuje ale i strach vnitřní, polopřiznaný či rovnou nepřiznaný. Zatímco o něm nemáme mnohdy ani zdání, jiní s ním velmi umně pracují ve svůj prospěch. Dál a dál topí pod kotlem obav. Až se v něm uvaří třeba zmatený důchodce, který se natolik obává o osud vlastního lidu, až se pokusí vykolejit vlak, ve kterém ti jeho lidé cestují. Samozvaní OCHRÁNCI mezitím sčítají zisky. Politickou moc proměnili na reálné peníze. Obchod se strachem jim funguje náramně. Důsledky je nezajímají. Démoni však byli vyvoláni a oni se nenechají o svoji příležitost tak lehce připravit...


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za Vaši práci! Jen tak dál :)

Jana Lejčková
500 Kč

Děkuji za Vaši každodenní práci, která má velký smysl. Děkuji všem autorům, manažerům i dárcům za fyzickou i finanční energii, kterou tomuto projektu věnují.

Alena Zvěřinová

Děkuji za Vaši práci, moc si jí vážím !

Martin Hampl
1 000 Kč

Díky za vaši důležitou a potřebnou práci!

Lukáš Ludvík
1 000 Kč

Ať se Vám daří

Dárce

Tohle téma je třeba určitě zkoumat a diskutovat ve veřejném prostoru. Jako společnost musíme lépe porozumět nástupu populismu a moc se těším, až si knihu přečtu.

Vaclav Muchna
5 000 Kč