Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpora pro Kuchařky bez domova

Projekt Kuchařky bez domova pomáhá ženám bez domova zvednout se z obtížné situace, získat zaměstnání a vrátit se do běžného života. Jak? Vařením a vzájemným respektem! Kuchařky bez domova vaří rostlinné pochoutky, ale také pomáhají jedna druhé, vzdělávají sebe i jiné, hrají divadlo, bourají předsudky, vydávají noviny, pomáhají potřebným a planetě, zkrátka mění svět. Slovo „kuchařka“ s námi dostalo nový rozměr.

vybíráme od 10.12.2018
Pravidelným darem pomůžete Jídelně dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

V Jako doma se potkáváme se ženami bez domova už přes 11 let. Zásadním tématem je pro ně práce. Při hledání zaměstnání se setkávají s vícenásobnou diskriminací - protože jsou ženy, cizinky, Romky, mají zdravotní potíže, chybí jim peníze... I proto naším prvním projektem byly Kuchařky bez domova. Začali jsme objíždět akce se stánkem a ukazovat, že ženy bez domova jsou platné a prospěšné členky společnosti. Často ty, kdo to potřebují slyšet nejvíce, jsou totiž právě ženy samotné. A protože i Kuchařky bez domova potřebují svoje doma, otevřeli jsme 22.3.2017 sociální bistro v Brožíkově 6, kde jsme dodnes.

V Jídelně pracuje přes deset žen se zkušeností s bezdomovectvím, ať už na smlouvu, nebo formou brigády. Máme také dluhovou poradkyni, která s Kuchařkami řeší jejich dluhy. Ženy získávají zkušenosti v profesionální kuchyni, díky čemuž mohou získat stálou práci v Jídelně či jinde v gastronomii. Spolu se ženami se tak postupně učíme, jak podporovat nejen je, ale i další potřebné a přírodu.

Záleží nám na planetě a proto vaříme chutné, rostlinné a cenově dostupné pokrmy a využíváme potravinové přebytky, které odebíráme od farmářů i řetězců. Se stánkem navštěvujeme nejrůznější akce a máme bohaté zkušenosti s cateringy. Obyvatelé Prahy 5 v nouzi si k nám mohou přijít pro jídlo zdarma.

Nechceme nabízet jídlo jen pro bohaté a tak se neustále potýkáme s finanční udržitelností. Vaše dary nám umožňují udržet rozpočet Jídelny v rovnováze a rozvíjet aktivity na podporu její soběstačnosti. Dlouhodobá finanční stabilita pro nás znamená hlavně možnost zaměstnat další Kuchařky - a tím dál znásobit přínos projektu pro všechny. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Líbí se mi moc co děláte, škoda že nejsem blíž. Držím palce a přeji ať vydržíte, když ženský drží při sobě, je to dobré :-) Marcela

Marcela
500 Kč

Dík za to, co děláte! Má to smysl.

Hana Haĺamová

Ať se daří!

Olga Havlátová
500 Kč

Gratuluji k tomu, co už jste ženy dokázaly a přeju, abyste měly život snažší... Happy Birthday, Lexo!

Katerina Jacques
500 Kč

za benefiční brožury Verše pro Kuchařky bez domova od Zádruhy

Zádruha
300 Kč

Ať se vám daří!

Anna Kárníková

Byly jste narozeninový dárek :-)

Zuuza 1109
500 Kč

Peněžní dar je od dívčího skautského oddílu Sedmička, který každým rokem organizuje dobročinné secondhandy. Výtěžek pak putuje nějaké organizaci, která pomáhá ženám. U kuchařek bez domova jsme se jednou byly i podívat a chtěly jsme je alespoň takto podpořit.

Dárce
5 000 Kč

Držím palce! Vaše činnost má smysl.

Petr Havlíček
500 Kč

Milá děvčata, držím vám palce a mám radost, že je vaše jídelna zase otevřená. Kéž by bylo více projektů dlouhodobě pomáhajících ženám, které nevědí kudy kam. Když má člověk práci, jež je smysluplná a její výsledek poslouží druhým lidem, tak to je velké štěstí.

Monika Hoření