CARE Česká republika


Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce

INDONÉSIE - pomoc obětem zemětřesení a tsunami

Pomozte prosím svým darem lidem zasaženým ničivým zemětřesením a vlnou tsunami na ostrově Sulawesi! Situace v oblasti je kritická, naléhavě potřebujeme vaši podporu. CARE v postižené oblasti poskytuje humanitární pomoc 70 000 lidem: pitnou vodu, jídlo, hygienické potřeby, přikrývky a stany.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Žena zraněná při zemětřesení byla ošetřena přímo na ulici. Nemocnice jsou zcela zničené. Foto: Muhammad Rifki/AFP/Getty Images

 Lidé zasažení ničivým zemětřesením a vlnou tsunami na ostrově Sulawesi naléhavě potřebují naši podporu. Pošlete prosíme svůj dar ještě dnes! CARE v postižené oblasti už nyní rozdává obětem katastrofy pitnou vodu, jídlo, hygienické potřeby, tablety na čištění vody, přikrývky a nepromokavé plachty.

28. září 2018 zasáhlo Indonésii ničivé zemětřesení o síle 7,5 stupňů Richterovy škály. Několik silných otřesů postihlo zejména indonéský ostrov Sulawesi a zkázu dokonala následná šest metrů vysoká vlna tsunami. Rozsah neštěstí je obrovský: tisíce lidí přišly o život, mnoho dalších je zraněno nebo se pohřešuje. Zemětřesení bylo nejsilnější v hustě osídleném městě Palu. Vlna tsunami a nestabilní bahno pohltily celé vesnice i se svými obyvateli. Celkem 1,6 milionu obyvatel nemá jídlo ani střechu nad hlavou a potřebuje naši naléhavou pomoc. Počet potvrzených obětí stále stoupá. "Obáváme se, že se situace ještě zhorší,"  říká spolupracovnice CARE Helen Vanwelová, která vedla CARE v Indii a v Indonésii. "Zaměřujeme se na naléhavou pomoc těm, kdo katastrofu přežili."

Oblasti Donggala, Mamuji a Parigi Moutong na ostrově Sulawesi jsou stále odříznuty od vnějšího světa. Ulice jsou pokryty troskami domů, blátem a balvany. Lidé se ukrývají v provizorních přístřešcích. Ze strachu z dalších následných otřesů spí mnoho lidí venku. Naléhavě potřebují jídlo a pitnou vodu. Zemětřesení také zničilo nemocnice. Tisíce raněných jsou ošetřovány ve stanech nebo na ulici. Kvůli nedostatku pitné vody a hygienických prostředků hrozí, že propukne epidemie nakažlivých nemocí přenášených vodou.

Děkujeme vám, že pomáháte s CARE zmírnit následky katastrofy v Indonésii!


Muž prohledává trosky svého domu na ostrově Sulawesi poté, co ho zcela zničilo zemětřesení. Foto: Bay Ismoyo/AFP/Getty Images

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu