Aplikace Záchranka,z.ú.


Zdraví Lidé s postižením

Aplikace Záchranka

Aplikace Záchranka pomohla s kontaktováním zdravotnické záchranné služby již ve více než 110 000 případech. Nyní můžete s jejím vývojem pomoci také. Nový vylepšený modul lavinové předpovědi, rozšíření a aktualizace databáze pohotovostí nebo propojení bodů zájmu s Rakouskem. To jsou jen některé z dalších funkcí, které s Vaší pomocí do aplikace zařadíme. Děkujeme za pomoc. Tým aplikace Záchranka

Aplikace Záchranka

Aplikace Záchranka pomohla s kontaktováním zdravotnické záchranné služby již více než ve 110 000 případech. Nyní můžete s jejím vývojem pomoci také. Nový vylepšený modul lavinové předpovědi, rozšíření a aktualizace databáze pohotovostí nebo propojení bodů zájmu s Rakouskem. To jsou jen některé z dalších funkcí, které s Vaší pomocí do aplikace zařadíme. Děkujeme za pomoc. Tým aplikace Záchranka
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Mobilní aplikace Záchranka slouží k rychlému kontaktování zdravotnické záchranné služby. Po stisknutí nouzového tlačítka je odeslána nouzová zpráva a aplikace předvolí vytáčení linky 155, které je nutné potvrdit. Pokud se člověk v nouzi nachází na horách/u vody, aplikace Záchranka to sama rozpozná a odešle nouzovou zprávu i horské/vodní záchranné službě v dané oblasti. Obsahem nouzové zprávy je přesná GPS poloha, jméno a příjmení, stav baterie v mobilním telefonu, zdravotní a další informace zadané v sekci „Můj profil“. V současné době je aplikace plně funkční na území České republiky, Rakouska, Maďarska a na slovenských horách, kde kontaktuje Horskou záchrannou službu SR.

V aplikaci se také nachází největší databáze automatizovaných externích defibrilátorů v České republice. S funkcí „Lokátor“ jednoduše zjistíte svoji přesnou GPS polohu a najdete nejbližší AED, pohotovost nebo pohotovostní lékárnu. Další důležitou součástí aplikace je interaktivní návod první pomoci, který vznikl ve spolupráci s Českou resuscitační radou – každý uživatel se tak může vzdělávat přímo ve svém mobilním telefonu. Aplikace Záchranka je plně přizpůsobena neslyšícím a nevidomým.

Součástí aplikace Záchranka jsou i tzv. Varovná upozornění. Jedná se o systém varování obyvatel na vybraném území v krizových situacích, který vhodně doplňuje jiné zákonné a zavedené prostředky. Uživatelé aplikace mohou skrze Varovná upozornění dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města (zatím se zapojila Praha, Plzeň, Brno a Jihomoravský kraj). Jde o události, jež mají přímý dopad na zdraví obyvatel, tedy například znečištění pitné vody, povodně, požár velkého rozsahu nebo chemické havárie. Krizový odbor města po domluvě s IZS odešle varovné hlášení - tedy notifikaci, která vyskočí uživateli aplikace na mobilu. Problémovému místu se tak bude moct vyhnout. Tato funkcionalita je v současnosti spuštěna i plošně na všechny uživatele aplikace Záchranka, a to kvůli koronavirové pandemii. Přes oblast sledování MZČR COVID-19 INFO informují ministerstvo zdravotnictví i zdravotnické záchranné služby o nejdůležitějších opatřeních.

Aplikace Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má po 6 letech od spuštění více než 2 000 000 uživatelů. Denně ji použije cca 90 lidí v nouzi, zdravotnické záchranné služby přijaly z aplikace už více než 110 000 volání o pomoc. Registrace i používání aplikace je zdarma. Další informace na www.zachranka.app


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Výborná a užitečná aplikace, děkuji tvůrcům za vývoj aplikace a také děkuji všem záchranářům za jejich nasazení při záchraně našich životů. Moc ráda jsem přispěla.

Petra Rozšafná
200 Kč

Moc Vám děkujeme za krásná slova a podporu, vážíme si toho!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Díky!

Michal Mach
300 Kč

My děkujeme za podporu!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Díky za nápad a energii Záchranku vyvíjet

Misak
500 Kč

Moc děkujeme za podporu!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Díky za skvělou aplikaci, která pomáhá zachraňovat lidské životy a zdraví.

Petr Landa

Moc Vám děkujeme za podporu!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Do smysluplných záležitostí se vyplatí investovat. Děkuji za vaše služby a přeji všem zainteresovaným"pevné nervy". Jak se říká, zdraví máme jen jedno.

Tomáš Sedlačík
100 Kč

Souhlasíme s Vámi, zdraví je jen jedno! Moc děkujeme za podporu, vážíme si toho!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Díky za Vaši práci - hodně zdraví

Zdenék Brúna

Děkujeme moc! I Vám!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Držím palce, je to skvělá věc. I kdyby zachránila jediný život, vyplatí se. Nikdy nevíme jestli ji nebudeme sami jednou potřebovat.

Sylva Štanclová
100 Kč

Děkujeme za krásná slova a podporu!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Jste skvělí! 🥰

Dárce
200 Kč

Moc děkujeme za podporu!

Aplikace Záchranka,z.ú.

Milí přátelé, doufám, že Vaši aplikaci "naostro" nikdy nebudu muset použít...
:-D Ale kdyby už tak mělo být, je příjemný pocit vědět, že v mobilu se nachází takovýto přítel a užitečný nástroj - pro nás všechny. Děkuju ze ♥ za Vaše úsilí a držím palce, ať se Vám povede doladit všechny bugy, a vytvořit Suuuper appku pro každého, kdo potřebuje. Ať se Vám daří!! ♥

Štěpán
200 Kč

Moc děkujeme za krásný vzkaz a podporu! :-)

Aplikace Záchranka,z.ú.

Vaše práce je skvělá, držte se dál. Hodně úspěchů.

Rudolf Kučera
500 Kč

Moc děkujeme za podporu!

Aplikace Záchranka,z.ú.