Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Františka Maschke

O téměř pětiletého Františka, kterému byla diagnotikována psychická a fyzická vážná postižení, se již celé tři roky stará pouze otec, sám invalidní. František nemluví, nechodí ani nezvládá základní životní potřeby. K výraznějšímu zlepšení by bylo třeba, aby co nejčastěji navštěvoval nejen lázně, logopedii a další terapie, ale především speciální neurorehabilitaci. Ta je však velice drahá (program na 12 týdnů stojí 89 100 Kč) a stát na ni nepřispívá.

vybíráme od 3.4.2018
22 803 Kč

přispělo

33 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

František z Karvinska se narodil jako zdravé dítě - hezky se vyvíjel, lezl, sedal si, a dokonce se sám i postavil. Kolem prvních narozenin se však jeho vývoj nečekaně zastavil a po sérii vyšetření mu bylo diagnostikováno kombinované velmi vážné postižení. Zhruba o rok později došlo navíc k rozpadu rodinu. Dnes se tak o téměř pětiletého Františka, který nemluví, nechodí, pohybuje se pouze po čtyřech ani nezvládá základní životní potřeby, stará pouze otec, sám invalidní. Ačkoliv je malý František zcela odkázán na celodenní péči, jeho tatínek se snaží, aby žili „normálně“ – milují přírodu, a pokud to jde, jezdí do hor.

Zdravotní stav Františka se v průběhu času mění a s tím se mění i diagnózy. Je tak pod neustálým dohledem lékařů. S optimistickým a usměvavým Františkem je nutno pravidelně rehabilitovat, jezdit do lázní, navštěvovat logopedii, masáže, ranou péči atd. Všechny potřebné terapie ale nehradí zdravotní pojišťovna. K výraznějšímu zlepšení by bylo navíc třeba, aby co nejčastěji navštěvoval speciální neurorehabilitaci. Ta je však velice drahá a stát na ni nepřispívá. Jeho tatínek proto hledá i jiné, dostupnější terapie Píše: „Moc bych si přál, aby František mohl jednou žít plnohodnotný život. Jsme zcela odkázaní na sociální dávky a  na tyto rehabilitace nám již nezbývají peníze. Prosím, můžete nám pomoci?“

Zapojte se do pomoci tomuto statečnému chlapečkovi. Své dary můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet 57333375/0300, v. s. 248. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.

Nadace ADRA podporuje Františka od března 2018, aktualizace informací: říjen 2018.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Mam dnes narozeniny, tak si uzij dnesni den, Frantisku :-)
Katerina Schneiderova
300 Kč
Přeji chlapečkovi..ať mu přispěje co nejvíce lidí a pomůže mu to ke zmírnění jeho zdravotních problémů.
Milada Polanská
1 000 Kč