Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Lidé s postižením Zdraví

Schodišťová plošina pro Honzu Šislera

Cílová částka na pomoc Honzovi Šislerovi byla dosažena, sbírka pokračuje dál na pomoc Honzovým pacientům s poškozením mozku.

vybíráme od 10.11.2017

Schodišťová plošina pro Honzu Šislera

Cílová částka na pomoc Honzovi Šislerovi byla dosažena, sbírka pokračuje dál a Váš dar bude použit na pomoc pacientům organizace REHALB.
158 700 Kč
vybráno 118 % z 134 750 Kč

přispělo

78 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Cílová částka na pomoc Honzovi Šislerovi byla dosažena, sbírka pokračuje dál na pomoc Honzovým pacientům s poškozením mozku.

Honza Šisler je už více než 35 let kvůli úrazu páteře upoután na invalidní vozík. Jeho sen o horách se rychle začal naplňovat (přijetí k Horské službě), aby úrazem rychle skončil.
 
Schodišťovou plošinu potřebuje k tomu, aby mohl opustit svůj byt a zase se do něj vrátit. To je něco, co my "zdraví" považujeme za samozřejmost a těžko si dovedeme představit, že bychom museli pokaždé čekat, až nám s opuštěním bytu nebo s návratem do něj někdo pomůže. Stará plošina dosloužila a nová stojí 649 750 Kč. Dodavatel byl vybrán z několika nabídek.
 
  • cena plošiny :  649 750 Kč
  • příspěvek úřadu práce : 400 000  Kč
  • Honzova spoluúčast: 65 000 Kč
  • příspěvek Konta Bariéry - Charty 77: 50 000 Kč
  • zbývá dofinancovat: 134 750 Kč
Honza navzdory omezení na vozíku vždy spíš pomáhal jiným lidem, než čekal na pomoc od nich. Honza pracuje na Klinice rehabilitačního lékařství 1. lékařské fakulty UK. Jako ředitel REHALB, o.p.s., při této klinice organizuje  a sám spolu s odborným týmem vede pro pacienty po těžkých mozkových příhodách rehabilitační ozdravné pobyty v krásné jihočeské přírodě a shání pro ně financování. Tyto pobyty zdravotní pojišťovny nehradí, přesto se již po léta daří na ně vyvézt desítky pacientů, kterým další rehabilitace významně pomůže s návratem k normálnímu životu. Vše jen díky Honzovu nadšení.
Hned po sametové revoluci byl Honza Šisler jedním z těch, kdo organizovali pod Občanským fórem a později pod Výborem dobré vůle proud humanitární pomoci z evropských zemí do tehdejšího Československa. Ve výčtu jeho dobrých skutků by se dalo dlouho pokračovat. Článek o Honzovi Šislerovi.
 
Obracím se tedy na všechny, kdo mohou s financováním třeba jen malým příspěvkem pomoci. Chtěl bych vybrat potřebnou částku a sám jako první přispěji darem 20 000 Kč.
Děkuji, Jiří Gregor

Vážení dárci,
po dohodě s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové a REHALB, o.p.s.,bude sbírka pokračovat i po dosažení cílové částky. Veškeré dary nad cílovou částku použije Výbor dobré vůle ve prospěch rekondičních pobytů pořádaných REHALB, o.p.s.,pro pacienty s poškozením mozku. Bližší informace najdete v aktualitách.
Jiří Gregor
 
Sbírka se koná pod záštitou Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Poděkování Honzy Šislera všem dárcům za podporu - odkaz na video

Vážení dárci, naše sbírka se blíží cílové částce. Ze srdce děkujeme.
 
Po dohodě s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové a REHALB, o.p.s., bude sbírka pokračovat i po dosažení cílové částky. Veškeré dary nad cílovou částku použije Výbor dobré vůle ve prospěch rekondičních pobytů pořádaných REHALB, o.p.s., pro pacienty s poškozením mozku. Tyto pobytové akce výrazně přispívají k motivaci pacientů pracovat na své kondici, a tím k rehabilitaci důsledků jejich onemocnění, nejsou ale hrazeny zdravotní pojišťovnou. REHALB, o.p.s., na tyto pobytové akce přispívá polovinou skutečných nákladů, protože vyšší spoluúčast pacientů by limitovala ty, kteří by si to jinak nemohli dovolit a rehabilitaci přitom také potřebují. Jedná se o intenzivní formu rehabilitace, kde je kladen důraz na zapojení klienta do všech aktivit rehabilitační péče. Výsledky mnohdy předčí očekávání…
Bližší informace o rekondičních pobytech a REHALB, o.p.s., najdete na této stránce
Jiří Gregor
Vážení dárci, obdrželi jsme informaci, že Konto Bariéry - Charta 77 na plošinu přispěje částkou 50 000 korun. Moc děkujeme! 

Z tohoto důvodu jsme cílovou částku snížili na 134 750 korun.

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Milí dárci,

jste úžasní, nečekali jsme, že se více než polovina potřebné částky vybere za pouhých 10 dní. Stalo se a máme z toho radost. A taky ze spousty povzbuzujících vzkazů. Přicházejí od kamarádů i od zcela neznámých lidí.
Jen namátkou : Admirál a kapitáni dětského tábora z Dobronic, spousta lidí z Prázdninové školy, fintechový startup Redeggs, lidi ze Mlejna atd. 

Díky za vše a Vám všem, 
Jirka Gregor

Založení projektu

vyplňování Vašich formulářů je opruz. Mám pocit, že už jsem přes vás cosi posílal a i kdyby mě Váš formulář okamžitě našel, uvítal bych jednoduchý shorcut DARUJI ANONYMNĚ

Robert Pleskot
5 000 Kč

Ahoj Honzo! Casto na tebe vzpominam, zvlaste kdyz chodivam po Hradcanskem namesti... Mej se krasne! Martin

Martin Seifert

Zdravím a držím palce. Díky táto, že s tím Honzovi pomáháš!

Jan Gregor
500 Kč

Držím všechny palce, ať to vyjde :-)

Magdalena Nováková

Přeji uspech

Jan Martinek
1 000 Kč

Zdravim a doufam, ze se vybere dostatecna castka. Hanka

Hana Fogtmann
10 000 Kč

Držím palce!

Monika
300 Kč

Myslím, že si Honza Šisler naši pomoc opravdu zaslouží

Jiří Gregor
20 000 Kč