Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Sociálně znevýhodněné skupiny

Pomoc pro Miroslavu Murínovou

Třicetiletá neslyšící maminka a samoživitelka by ráda dobře viděla pokroky své maličké dcerky, když nemůže slyšet její první slova. Trpí navíc astigmatismem, ale běžné kontaktní čočky bohužel nesnáší. Lékař jí proto doporučil korekci vady řešit laserovou refrakční operací, příp. čočkami vhodnými pro neslyšící. Obě varianty jsou však nad Mirčiny finanční možnosti.

vybíráme od 21.3.2017
5 744 Kč

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Miroslava z Novojičínska je od svých čtyř let silně sluchově postižená. Tato mladá maminka, která sama vychovává dvouletou dceru, je odkázaná pouze na sociální dávky a její handicap ji navíc limituje v řešení dalšího zdravotního problému - problému s očima. Jsou totiž situace, kdy nosit sluchadla a současně brýle, je nepohodlné, nepraktické nebo i nemožné. Kontaktní čočky bohužel nesnáší, a tak jí lékař doporučil korekci astigmatismu řešit laserovou refrakční operací. Tu si však jako invalidní samoživitelka nemůže dovolit. Novou možností jsou ještě čočky vhodné pro neslyšící, ale i ty jsou pro mladou maminku finančně nedostupné.
 
Rodiče jí sice vypomáhají, ale finančně ji příliš podporovat nemohou, protože se starají o další své dvě děti, rovněž sluchově postižené. Laserová operace je tak v dohledné době pro Mirku málo reálná. Napsala nám: „Pomozte mi, prosím, abych nepřišla o ty okamžiky radosti, kdy moje malá dcera začíná mluvit. Proto bych byla ráda za příspěvek, který by mi pomohl na laserovou operaci očí, abych alespoň viděla, když už nemůžu úplně slyšet.“ 
 
Své dary můžete Miroslavě posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 236. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje paní Murínovou od března 2017 (aktualizace potřeb: červenec 2017).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu