NADĚJE


Sociálně znevýhodněné skupiny

NADĚJE pro lidi v nouzi

NADĚJE je česká nezisková organizace, která vznikla jako jedna z prvních v ČR po listopadu 1989. Na území České republiky poskytuje pomoc lidem v nouzi v pěti oblastech: lidem ve stáří, lidem bez domova, lidem s handicapem, ohroženým rodinám ohroženým dětem a mládeži. NADĚJE je vybudována na křesťanských principech, není však spojena s žádnou konkrétní církví. Snažíme se pomáhat lidem, kteří naši pomoc potřebují, nevyhýbat se těm, které už ostatní zavrhli pro jejich nouzi, nemoc nebo slabost.

NADĚJE pro lidi v nouzi

Bez finančních darů by NADĚJE své služby poskytovat nemohla. Bez podpory dárců by NADĚJE vůbec nebyla. Jsme si toho vědomi a vážíme si Vaší pomoci. Děkujeme Vám za každý příspěvek na naši činnost!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
NADĚJE pro lidi v nouzi
Komu darujete naději?

*NADĚJE pro lidi

VE STÁŘÍ: Pečujeme o ty, kteří se pro svůj věk již neobejdou bez pomoci druhých, o lidi s demencí a s Alzheimerovou chorobou.
Ročně umožňujeme důstojný život i v této etapě 750 lidem.

BEZ DOMOVA: Přijímáme každého, kdo nemá domov a přichází nás požádat o pomoc. Poskytujeme stravu, hygienu, praní prádla, ubytování, sociální poradenství i pomoc praktického lékaře. Naši terénní pracovníci také pracují s klienty přímo v prostředí, kde přežívají.
Provozujeme jediné ordinace stomatologa, gynekologa a psychiatra pro lidi bez domova v České republice.

Projekt na pomoc lidem bez domova
Nejdřív střecha, který realizujeme s Vojtěchem Sedláčkem, získal cenu VIA BONA.

Ročně poskytujeme 145 000 noclehů lidem, kteří nemají, kam jít.

S HANDICAPEM: snažíme se o všestranný rozvoj osobnosti lidí s postižením, o plnohodnotný život našich klientů, o jejich maximální možnou integraci do společnosti.
Ročně poskytujeme péči a pomoc 450 lidem s mentálním, zdravotním a kombinovaným handicapem.

PRO OHROŽENÉ RODINY: Pomáháme rodinám postiženým či ohroženým sociálním vyloučením. Poskytujeme ubytování a odbornou pomoc v problematice zadluženosti, nezaměstnanosti a bydlení. Staráme se o aktivní využití volného času dětí, snažíme se o jejich rozvoj.
Ročně pomáháme řešit sociální situaci 550 rodinám.

PRO OHROŽENÉ DĚTI A MLÁDEŽ: Vyhledáváme děti a mladé lidi, kteří mají svůj životní styl spojený s ulicí, žijí rizikovým způsobem či u nich už shledáváme sociálně patologické chování. Nabízíme jim smysluplné trávení volného času, motivujeme je k učebním i pracovním návykům pro další uplatnění v životě.
Poskytujeme podporu také dětem ve vyloučených lokalitách.
Ročně plníme aktivitami volný čas 800 dětí a mladých lidí.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

with thanks to Adam Stewart

Juliet Jones
750 Kč

💪

Pawel Sawicki
1 000 Kč

S láskou ❤️🙏🏼

Klára Dittrich
500 Kč

Díky za vaší záslužnou práci. Čas od času vám přispívám nebo koupím nocleženku, tentokrát mě k podpoře motivoval nehorázný status radnice Prahy 1, která vás prý "podporuje", ale zároveň vás chce vyhnat z centra. Doufám, že svůj postoj přehodnotí a přestane vám házet klacky pod nohy. Ať se daří!

Marie Bordier
1 000 Kč

Diky, za vse, co delate.

Olga Hola
500 Kč

Hodně síly všem potřebným i těm kteří pomáhají.

Marek Haas
1 000 Kč

Snad i malá pomoc bude pomáhat.

Jana Kochmanová
200 Kč

❤️❤️❤️

Radomir Kašpar
200 Kč

:)))

Julie Kretinina
500 Kč

Děkujeme za Vaše služby a přejeme pohodový advent a příjemné svátky.

Lena Marcínková
7 000 Kč