Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme víc: Dokončeme park za poutním kostelem ve Štípě

Už tři roky budujeme nový park za poutním kostelem ve Štípě u Zlína. Co šlo, jsme zvládli udělat sami – vlastníma rukama a za přispění mnoha dobrých lidí. Nyní se blíží dokončení první etapy, kdy chybí ale dokončit podlahu v novém altánu, osadit poslední záhony a instalovat osvětlení. Naše úsilí završíme zasazením posledního stromu – budete u toho s námi?

vybíráme od 18.10.2023

Zdvojnásobení částky

Každou korunu, kterou přispějete, nám Nadace České spořitelny zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.
131 300 Kč
vybráno 141 % z 93 000 Kč

přispělo

40 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jsme skupina převážně mladých rodin, která se před lety rozhodla změnit kus nevzhledného prostoru za poutním kostelem ve Štípě. Na začátku jsme udělali jeden dobrý a zásadní krok. Přizvali jsme na poradu zahradního architekta Ferdinanda Lefflera (znáte např. z TV pořadu Ferdinandovy zahrady) a právě jeho ateliér Flera zpracoval studii celého prostoru. Od té doby se snažíme tuto studii převést do reality. Hodně se nám toho podařilo, zejména svépomocí, ať už je to založení trávníků, výsadba záhonů či výroba laviček ze starých trámů. Uspěli jsme s grantovou žádostí v programu Dokážeme víc, díky kterému jsme mohli do prostoru osadit velký altán.  
Nyní jsme před koncem první etapy a zbývá nám do altánu pořídit dlažbu, okolo altánu vysadit poslední záhony, osadit parková svítidla a na místě starých smrků vysadit poslední strom – bude to platan. A tohle všechno nemůžeme dokončit bez vaší pomoci! Budeme rádi za každý příspěvek.
Projekt byl podpořen v programu Dokážeme víc, který organizuje Česká spořitelna spolu s Nadací Via. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace České spořitelny zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

👍

Hana Grycmanová
500 Kč