Život bez krutosti, z.s.


Filantropie a dobrovolnictví Zvířata

POSTAV KVÍDA NA VLASTNÍ NOHY - pomozte nám uhradit léky pro Kvídka na rok 2024

Jsem Kvído, už skoro šest let rozdávám radost všude okolo sebe. Ukazuju lidem, jak skvělá prasátka jsou, ale teď jsem marod a po zbytek života mě čeká braní léků. Pomůžeš mi je zaplatit?

vybíráme od 3.1.2024

POSTAV KVÍDA NA NOHY

95 235 Kč
vybráno 106 % z 90 000 Kč

přispělo

179 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Před Vánocemi jsem si prožil několik krušných dní. Ráno jsem se vzbudil a když jsem chtěl jít na snídani, tak to nešlo. Umíš si to představit? Nejen, že jsem se nemohl postavit, ale ani jsem se nenajedl. Ležel jsem na slámě, když máma přišla na kontrolu. Byl jsem absolutně bez nálady. Ty protivný nohy prostě neposlouchaly. Pokusil jsem se vstát, ale zase jsem upadl zpátky na bok. Měl jsem hlad. Lidská máma přišla na kontrolu a  zjistila, že jsem pořád na stejnym místě. Dostal jsem včeličku do zadku. Ani jsem se nehnul. Přinesla mi jídlo pod zásuvku, chtěl jsem si lehnout na břicho, ale nešlo to. Vší silou mi pomohla, až jsem se převalil a já se mohl najíst. Nohy ale pořád nic. Slyšel jsem, jak řiká něco do tý krabičky, kterou sebou nosí a pořád s ní na mě ukazuje, ale nebyl jsem z toho moudrej. A to já jinak jako dost moudrej jsem. Tvářila se vyděšeně, kroutila hlavou a já nevěděl, co se děje. Nakonec mě přikryla dekou a lehla si ke mě... Co bude teď? 
Jsem prasák velmi společenský, rád se probíhám po zahradě, dělám radost lidem všeho věku. Teď ale potřebuji, aby udělal radost někdo mně. Buď ty ten NĚKDO a pomoz mi postavit se na nohy.


Kvídek byl zachráněný skoro před 6 lety z velkochovu. Už od jeho roka má problémy s nožkami, které se nám ale dařilo držet jakž takž na uzdě. Před loňskými Vánoci se na ně ale nepostavil. Navíc byl viditelně přešlý a studený, i když ve slámě. Přikrývala jsem ho dekami, aby se trošku zahřál a povedlo se. První pomoc máme vždy u sebe, ale tentokrát nezabrala. Bolesti byly silnější. Zvednout téměř 400 kg prase se jen tak nepodaří.  Díky radám zkušenějších jsme nasadili skvělou kombinaci léků, které za cca 3 neděle dovolila Kvídovi zase chodit. Problém je ten, že vyjdou na cca 10 tisíc měsíčně a musí je brát trvale. Pomůžete nám léky uhradit?

Více o nás a Kvídovi zjistíte na https://www.zivotbezkrutosti.cz/ .

Díky, že vám na zvířatech záleží.  Hanka a smečka ze statku

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkujeme a jedeme dál!

Hurá hurá hurá,
povedlo se mi domluvit se s dodavatelem nejdražších Kvídových léků na jiné ceně a tak snížit náklady o  celou čtvrtinu. Což je naprosto skvělé. Snižuji tedy cílovou částku ze
120 tis. na 90 tis. korun.  Mám z toho neskutečnou radost. Pomůžete nám vybrat zbytek částky? Díky, že jste s námi. H.

Založení projektu

Moc držím palce, aby Kvído prožil život bez bolestí a na vlastních nožkách.

Alena Horáčková
500 Kč

Všechno nejlepší Kvidovi a ať vše zvládá se svou statečností 💜

Martina Slezáková
500 Kč

Děti na mém hudebním kroužku, mají své desky s písničkami ozdobené vašimi samolepkami. Ještě mám jednu v záloze, až se ošoupou. Držíme vám palce. Jsme z Třebecnhovic p. O. nejmladší syn s přítelkyní striktní vegani, já vegetarián, sem tam vyjímka. Jana

Jana Jandíková
200 Kč

Kvído , na nožky šup šup . Kája

Martina Ouzká
1 000 Kč

Ať je Kvído brzo fit!

Harmoni
500 Kč

Drž se, Kvído! :) ♥

Lucie Stádníková
100 Kč

Držím palce, ať je Kvído dlouho fit!

Dagmar Laxová Kuchtová
300 Kč

Kvídíčku malej, ať je Ti brzy zase dobře a můžeš skotačit s ostatními kamarády.

Adam Drake
300 Kč

Hodně zdraví Kvídovi

Gražyna Burkotová
300 Kč

ať je Kvídkovi lépe♥️

Tereza
300 Kč