Mezinárodní vězeňské společenství


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Budoucnost pro děti vězňů

V ČR je přes 30 000 dětí, které mají rodiče ve vězení. Riziko, že skončí v dospělosti také ve vězení, je pěti až osminásobně vyšší. Jediná cesta je věnovat se jim.

Společně jim můžeme zajistit lepší budoucnost

54 701 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V ČR je přes 30 000 dětí, které mají rodiče ve vězení. Riziko, že skončí v dospělosti také ve vězení, je pěti až osminásobně vyšší. Jediná cesta je věnovat se jim.
Jedním z těchto 30 000 dětí je Bára. Chodí do páté třídy a už dva roky nemá mámu. Tedy má, ale ta je zavřená ve vězení. Pro holčičku je to ale totéž, protože máma prostě ze dne na den zmizela z jejího života. Bára vůči ní cítí zlost. Zároveň cítí za situaci trochu vinu, protože neposlouchala, zlobila a máma pak začala víc brát drogy a krást. Na návštěvy za ní do věznice nejezdí, máma si to nepřeje. Občas si zavolají, ale Bára cítí, jak se jí máma vzdaluje.

Bára žije u tety, která je moc fajn a hodná. Je ale v invalidním důchodu a nemá moc peněz, takže ani Báře nemůže zaplatit taneční kroužek, který by si přála, nebo letní tábor, kam jede její kamarádka.

Jak pomáháme Báře a dalším dětem s podobným osudem?

Andělský kemp
Děti vězněných rodičů s námi mohou jet na týden zcela zdarma na letní tábor. Přinese jim to nové zážitky, dobrodružství, pobyt v přírodě, kamarády a otevřeně zde mohou mluvit o trápení, které jim uvěznění rodiče přineslo. Na místě se jim celý týden individuálně věnují kvalifikovaní odborníci.
Andělský klub
Děti vězněných rodičů v Brně a České Lípě se mohou každý týden setkávat k volnočasovým aktivitám, hrám a výletům. Tvoříme pro děti bezpečné a důvěrné prostředí, kde se mohou děti svěřovat a nebýt na své problémy samy. V rámci klubíků probíhá také doučování dětí.
 
Andělský strom
Odsouzené mámy a tátové nemají často finance, ale ani možnost vánoční dárky pro své děti ve věznici pořídit. V rámci tohoto projektu kupujeme a zasíláme dětem dárek jménem odsouzeného rodiče s jeho osobním dopisem. Dárek rodiny propojuje a zlepšuje to jejich vztahy. Loňský Andělský strom vykouzlil úsměv na tváři více než 2000 dětěm.
Den s dítětem
Děti a rodiče, které rozdělil zločin, spolu mohou běžně trávit jen 3 hodiny měsíčně v návštěvní místnosti. Díky Dni s dítětem, který každý rok v několika věznicích organizujeme, mohou rodiny prožít celý den spolu v přívětivém prostředí. Rodiny, děti a odsouzené rodiče čeká živá hudba, soutěže, společné jídlo i soukromý čas na rozhovory a hraní. Splečně strávený čas rodinu podporuje v soudržnosti a odsouzeným dodává motivaci, aby již nedělali další chyby.
Dream Academy
Pravidelné motivační setkání pro dospívající dívky z Prahy a okolí, které podporujeme v nelehkých situacích, poskytujeme jim bezpečné prostředí pro sdílení trápení, a také jim pomáháme při výběru školy a povolání do budoucna. Každá dívka má svého mentora, na kterého se může obrátit s jakoukoliv životní situací.
 
Zpátky do školy
Začátek školního roku je pro rodiny, které mají člena rodiny ve vězení, finančně velmi náročný. Pomáháme proto rodinám dle individuálních potřeb uhradit nákup školních pomůcek, batohů, oblečení na tělocvik, případně kroužků.

Prolomte začarovaný kruh - zachraňte dětský život

🆘 10 000 Kč nebo více zajistí dítěti kontinuální péči po celý rok. To znamená nejvyšší šanci, že se nám podaří prolomit začarovaný kruh, zachránit jeden dětský život a nasměrovat ho dobrým směrem, aby dítě neopakovalo chyby svých rodičů.

🏕️ 5 000 Kč je velký příspěvek pro dítě na týdenní pobyt na Andělském kempu, kde se mu věnují vyškolení odborníci a kde ho nikdo nesoudí.

🙌 2 000 Kč znamená pro dítě, které má rodiče ve vězení, kroužek na jedno pololetí. Podpora dětí v jejich nadání výrazně zvyšuje jejich šanci na lepší budoucnost.

🖊️ Za 1 000 Kč zajistíme dítěti ve škole férový start - školní batoh, balíček výtvarných a psacích potřeb. Na tyto věci v rozpočtu rodin už nezbývají finance a přitom zásadně rozhodují o tom, jestli bude dítě škola bavit a jestli se začlení do kolektivu.

🎁 800 Kč vykouzlí o Vánocích úsměv na dětské tváři. Každé dítě si zaslouží najít pod stromečkem alespoň jeden dárek. Pro dítě, které má mámu nebo tátu ve vězení, znamená dárek mnohem více než jen hračku. Je to hlavně důkaz naděje a lásky.

🎓 500 Kč zajistí doučování dítěti, které nezvládá učivo a doma nemá nikoho, kdo by mu pomohl.
Co vzkazuje Báře a dalším dětem, které mají rodiče ve vězení, Klára Laurenčíková, zmocněnkyně vlády pro lidská práva?
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky Bohu za vaši práci.
Modlím se za děti odsouzených i za odsouzené. Modlím se za zněnu nesmyslného vězeňského systému, který je ostudou moderní Evropy.

Ondřej Janeta

Děkujeme za Vaši podporu modlitební i finanční! Děkujeme, že se zajímáte o životy těch, kteří jsou často společností zavrženi. Moc si Vaší přízně vážíme!

Mezinárodní vězeňské společenství

Ať vám Bůh žehná! Díky za to, co děláte.

Dárce

Děkujeme Vám! Ceníme si moc Vaší podpory!

Mezinárodní vězeňské společenství

Držíme palce ...

Dárce
2 000 Kč

Děkujeme za Váš dar i přízeň!

Mezinárodní vězeňské společenství