Česká rada dětí a mládeže


Děti, mládež, rodina Sport a volný čas

Darujeme kroužky dětem

Voucherový systém na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže ve věku 3-18 let. Pomáháme rodinám zaplatit náklady na kroužky a další zájmové aktivity. Rodiče mohou požádat o příspěvek 2000 Kč na pololetí školního roku. Organizátorem projektu je Česká rada dětí a mládeže.

vybíráme od 27.6.2023

Darujeme kroužky dětem

Voucherový systém na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže ve věku 3-18 let. Pomáháme rodinám zaplatit náklady na kroužky a další zájmové aktivity. Rodiče mohou požádat o příspěvek 2000 Kč na pololetí školního roku. V současné chvíli máme spuštěnou výzvu pro rodiče na 2. pololetí školního roku 2023/2024. Podpořili jsme již 2000 rodin, ale stále více než 1500 rodin na příspěvek čeká. Zájem z rodin je obrovský, bohužel nemáme dostatek peněz na podporu všech.

přispělo

65 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Projekt Darujeme kroužky dětem je voucherový systém na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže ve věku 3-18 let. Cílem projektu je finanční podpora rodin v tíživé finanční situaci pomocí voucherů na úhradu nákladů na volnočasové aktivity dětí.

V současné chvíli máme spuštěnou výzvu pro rodiče na 2. pololetí školního roku 2023/2024. Podpořili jsme již 2000 rodin, ale stále více než 1500 rodin na příspěvek čeká. Zájem z rodin je obrovský, bohužel nemáme dostatek peněz na podporu všech.

Věříme, že od dárců získáme dostatečné množství prostředků na podporu co nejvíce dětí z rodin, pro které jsou volnočasové aktivity finančně nedostupné. Pomůžete nám?

Přispějte libovolnou finanční částkou a kupte dítěti voucher na kroužek v 2. pololetí školního troku 2023/2024.Organizátorem projektu je Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna. Projekt byl spuštěn v listopadu 2022.
  • Ve školním roce 2022/2023 projekt podpořil více než 2500 dětí a pomohl jim tak aktivně trávit volný čas.
  • V prvním pololetí školního roku 2023/2024 jsme z prostředku dárců podpořili na 3600 dětí a volnočasové aktivity podpořili částkou 6,6 mil. Kč.
  • Z prostředků dárců Darujme.cz jsme v 1. pololetí školního roku 2023/2024 využili 58 tisíc Kč a podpořili volnočasové aktivity pro 29 dětí. Další prostředky využijeme pro děti  2. pololetí školního roku.
Nejčastěji byly v tomto období peníze použity na sportovní a pohybové aktivity, dále pak na umělecké vzdělávání a oddílovou a táborovou činnost. 


Jak projekt Darujeme kroužky dětem funguje?
Projekt podporuje rodiny žijící v ČR, které jsou v tíživé finanční situaci, a pobírají určitou formu státní podpory na své děti. Projekt je přístupný rodinám, které pobírají jeden z těchto příspěvků:
  • přídavek na dítě
  • příspěvek na péči
  • odměna pěstouna
  • příspěvek při pěstounské péči
Podporujeme také rodiny ukrajinských uprchlíků v tíživé finanční situaci, které pobývají v ČR na základě:
  • víza strpění 
  • víza dočasné ochrany
Rodina, která splňuje podmínky podpory může požádat o příspěvek ve výši 2000 Kč  (4 vouchery po 500 Kč). Příspěvek lze využít u poskytovatelů pravidelných volnočasových aktivit registrovaných v systému Aktivní město.

Hlavní stránka projektu: Darujeme kroužky dětem – organizátor projektu je ČRDM (darujemekrouzky.cz)
Facebook projektu: Facebook

Rodiče mohou využít u poskytovatelů, kteří jsou do projektu zapojeni. V tuto chvíli je do projektu zapojeno na 1000 organizací a nabízí zde na 10 tisíc kroužků a dalších aktivit. Poskytovatelé jsou např. tradiční dětské organizace (Junák, dobrovolní hasiči, Asociace TOM, Pionýr), sportovní organizace, ZUŠ, DDM, spolky, fyzické, právnické osoby poskytující volnočasové aktivity na školách. Příspěvek lze využít na úhradu ročního resp. pololetního členství, účastnických poplatků na akcích (výpravy, soustředění...), nebo i na nákup potřebného materiálu a vybavení (spacák, kopačky, hudební nástroj apod.).Projekt dále finančně podporují dárci: Karel Komárek Family Foundation, Sazka, a.s., Nadace Albatros, Nadační fond ŠKODA AUTO, Nadace České spořitelny, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, Hlavní město Praha a UNICEF.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať sport baví!

Czech O-Tour
5 000 Kč

Fandím vám v tom, co děláte. A děláte to dobře !

David Rýc
2 000 Kč

Veselý vanoce

Hynek Soukup Pospisil
1 000 Kč

Každý koš pomáhá z.s. rád pomáhá skautům, aby se kluci a holky mohli zúčastňovat všeho, co skaut nabízí.

Petra Bažantová
20 000 Kč

Z naší školy se zapsali dva Ukrajinci na karate na Louku. Snad se jim bude v karate líbit. Děkujeme za tu možnost. Určitě nepřispívám naposled.

Bronislava Šuplerová
500 Kč

Užijte si to!

Martin Vomáčka
2 000 Kč

Dětem pro radost.

Durry
2 000 Kč

Držím palce projektu!

Ondřej Šejtka
100 Kč