Zabezpečení plateb

Zabezpečení veškerých dat věnujeme maximální pozornost. Data i portál jsou uloženy na zabezpečených cloudových serverech v Evropě. Veškerá komunikace s vaším prohlížečem probíhá vždy šifrovaně, přes protokol HTTPS, aby nešla po cestě odposlechnout.

Protokol HTTPS využívá asymetrické šifrování. Obě strany si před zahájením komunikace vygenerují pár klíčů (privátní a veřejný). Při zahájení komunikace si vymění veřejné klíče, které by obě strany měly ověřit pomocí jiného komunikačního kanálu. Ověření probíhá principem přenosu důvěry, kdy nám protistrana předá veřejný klíč, který je digitálně podepsaný (v případě Darujme.cz certifikační autoritou, které důvěřujeme a jejíž veřejný klíč máme v důvěryhodném úložišti, DigiCert). Digitální certifikáty jsou základním kamenem zabezpečení poskytovaného protokoly SSL/TLS.

Pro platby kartou a platby rychlým převodem využíváme renomovaných společností / bank: Global Payments, Česká spořitelna a PayU. Informace o platební kartě Darujme.cz nikdy nedostane. Platba je vždy zabezpečena pomocí protokolu 3D Secure, která chrání pro případ, že by někdo chtěl zneužít údaje z vaší karty.

SYSTÉM DARUJME.CZ VYUŽÍVAJÍ

Armáda spásy Člověk v tísni Greenpeace Adra Lékaři bez hranic Dejme dětem šanci