Co je to půda? Jak vznikne ze semínka zelenina? Proč patří odřezky z kuchyně na kompost spíš než do koše? K čemu je užitečná žížala? A proč je čerstvě sklizená mrkvička tak dobrá?
To a ještě mnohem víc se děti dozví péčí o záhon a pozorováním dění kolem něj. A především objeví, co je dobré a čisté jídlo z férových zdrojů a proč mít v úctě přírodu.
Proto ve školkách zakládáme záhonky a rozvíjíme činnost dětí kolem nich.
Připojte se!
Za každý příspěvek pro rozvoj a pokračování projektu děkujeme.
Projekt Záhony pro školky vychází z aktuální potřeby osvěty v oblasti vztahu k životnímu prostředí a stravovacích návyků už u nejmladší generace. Malé děti jsou velmi vnímavé a otevřené. Osvojují si zdravé návyky a vytvářejí kladný vztah k planetě Zemi, životnímu prostředí, přírodě, stravování a zároveň v tomto směru působí na své rodiče a okolí. Podporujeme a inspirujeme v tomto tématu i pedagogy MŠ tak, aby toto téma předávali dětem poučnou i zábavnou formou zároveň. Vytvořili jsme vlastní metodiku, kterou průběžně rozvíjíme o nové prvky a obohacujeme o další náměty. Základní princip projektu tvoří záhon jako výchovný a vzdělávací nástroj. Péči o záhonek rozvíjíme o související témata, která mají za cíl zprostředkovat dětem hravou a názornou formou vnímání širších souvislostí a pochopení, že kvalita půdy, koloběh živin, biodiverzita, klima či stravování a lidské zdraví jsou spolu navzájem propojeny. Připojte se a podpořte naši činnost. Za každý příspěvek pro rozvoj a pokračování projektu děkujeme.