TJ VS Tábor, z.s.


Děti, mládež, rodina Senioři

Cesta k Baltu Volume 6

Projekt filantropa Tomáše Slavaty šlápne už pošesté do pedálů pro dobrou věc. 580 km dlouhou trasu bude zdolávat tentokrát hned 12 dětí z dětských domovů a základní školy. Startuje se v pondělí 5. 6. 2023 z DD Krompach, kde to vše před lety začalo. Za pět dní dosáhnou děti pobřeží Baltského moře v Heringsdorfu. Děti věří, že své kilometry promění v cílovou částku 250 000 Kč. Výtěžek ve výši 100 tisíc korun podpoří předčasně narozené děti a zbývající částka poputuje rovným dílem do domovů pro seniory, které si děti samy vybraly ve svém okolí. Chceme, aby děti posunuly své vlastní hranice a ukázalo se, že děti z DD nepotřebují jen zachraňovat. 2 dětské domovy a 1 základní škola - 8 statečných z dětských domovů DD Valašské Meziříčí, DD Vizovice, 2 děti ze ZŠ Loučná a 2 z DDM Drak - Hrádek nad Nisou, které vyjedou na velké dobrodružství. Tomáš Slavata společně s přáteli bude dětem dělat na cestě support s velkým přívěsem, kde má náhradní kola, stany, jídlo, vařič, lavice, stoly i nádobí, aby se na konci dne v kempech dokázal o celou posádku postarat a zajistil teplé jídlo a odpočinek. Vybrané prostředky půjdou konkrétně do těchto organizací: Sanatorium Topas Vizovice 50 000,- Diakonie Valašské Meziříčí 50 000,- Pečovatelská služba, příspěvková organizace, Hrádek nad Nisou 50 000,- Nadační fond život začíná - pro nedonošená miminka 100 000,-

vybíráme od 24.5.2023
252 000 Kč
vybráno 101 % z 250 000 Kč

přispělo

184 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Netrhli jsme partu, dojeli jsme k Baltu - Cesta k Baltu vol VI 
 
Letošní Cesta k Baltu byla výjimečná v tom, že se na jejím startu sešel rekordní počet účastníků. Když jsme v roce 2017 “vypustili” k moři děti z DD Krompach, kterých bylo pouze pět, netušili jsme, že tak náročnou výzvu plnou odřenin a otlaků začnou poptávat i další domovy. Dětské domovy Tuchlov, Liběchov, Chrudim, Nepomuk, Pardubice a Čeladná byly těmi, které věřily, že jejich děti náročný týden v sedle kola také zvládnou. Tekly slzy, zlobila kolena, bolely zadky, ale děti ze zmíněných domovů to celé opravdu protrpěly a dobrovolně podstoupily, aby pomohly domovům seniorů a předčasně narozeným dětem. Zapomněly na své nelehké osudy a bojovaly samy se sebou, jen aby nezklamaly a, samozřejmě, aby se podívaly k moři. To vše za nemalé pomoci svých vychovatelů, bez kterých by se na takovou cestu nikdy nepřipravily a ani by ji bez jejich pomoci, lásky a péče nedokončily.
 
Vyvolenými se pro letošní červnovou Cestu k Baltu staly dětské domovy z Valašského Meziříčí a Vizovic. Ze svých svěřenců tety a strejdové vybrali a na celou cestu svědomitě připravili celkem 7 dětí, které pravidelně usedaly na kolo a najížděly kilometry ve svém okolí, aby celou cestu zvládly – jmenovitě David, Markéta, Jules, Franta, Nikolka, Ríša a Kristián. 
 
S nápadem rozšířit peleton dětí a vychovatelů z dětských domovů o děti z rodin přišel náš dlouholetý kamarád Standa Dvořan – organizátor Triatlonu Hrádek nad Nisou. Jeho výběrem 4 dětí – Kačky 1, Kačky 2 – DDM Drak, Pavla a Martina – ZŠ Loučná, které se k nám přidaly, vznikl s podporou dospělých neskutečně mocný a dlouhý vláček cyklistů, který na naší Cestě k Baltu dosud neměl obdoby…

 
25 cyklistů se dne 5.6. v 9 ráno vydalo na Cestu k Baltu. Současně s nimi se rozjela i veřejná sbírka, která má za cíl vybrat 250.000 Kč pro domovy seniorů v okolí zúčastněných dětských domovů a Nadační Fond Život začíná při Nemocnici Královské Vinohrady. Díky tomu, že letošní domovy celou Cestu k Baltu podpořily fotkami a příspěvky na sociálních sítích, jsme týden od dokončení Cesty k Baltu jen kousek od cílové částky.

 
Děti letos ještě před samotnou cestou dostaly jako dárek nové hodinky GARMIN FORERUNNER, díky kterým si celou cestu užívaly i z pohledu „analytiků“ svého výkonu.  „Huuustýý, jedu 40!!!“ J Moc děkujeme kamarádovi Ivo Steiner- Garmin, který pro nás hodinky zajistil. Poděkovat bychom chtěli i přátelům z AUTHORA, bez níž bychom nebyli pro tak početnou skupinu dětí letos schopni zajistit všechna kola.Tím, že se snažíme pomáhat všem, kteří nás o to požádají, jsme získali kvalitního a náturou perfektního parťáka, který se nám letos staral o kuchyni. Tomáš Kučera nám vypomáhal v době pandemie se zásobováním dětských domovů a já jsem mu na oplátku slíbil výpomoc na jeho „sranda“ triatlonu v místě jeho bydliště. Tímto oboustranným gestem jsem získal přítele, který má nejen nádhernou a pokornou rodinu, ale i smysl pro gastronomii J Byl to letos on, kdo hlásil. „Sekanááá! Kdo chce přidávat?! Už nebudeeee! Poslední porceeee!“, zatímco já jsem se mohl postarat o kempy, stany, a hlavně malou Terezku, která letos poprvé Cestu k Baltu absolvovala s námi. Celá Cesta k Baltu byla financovaná naši rodinou a přáteli, jedná se o čistě filantropický počin. 
 
Na letošní Cestě k Baltu nechyběli ani „strécové z filmů“ – Ondra Malý a Jirka Kohout, kteří se každý večer postarali o řádnou dávku legrace a blbin. I díky nim je celý týden pro děti na kolech únosnější, protože když už je nejhůř, vytáhnou z rukávů nejeden vtip či nekonečně dlouhou opravu píchlé duše, jen aby se něco dělo a nemyslelo se jen na to, že nás všechno bolí.

 

I když dospělí jsou ochranným štítem a střechou celého dění, děti jsou ty, které na konci celé cesty vyvolají to největší pozdvižení a „slíznou smetanu“. Útrapy celé cesty a otazník nad tím, zda to celé vůbec zvládneme, se na písečné pláži rozplývá v mořské pěně. Jsme tu. Děti se vrhají do vln Baltského moře a dospěláci polykají slzy dojetí. Už pošesté jsme to zvládli a dotáhli do úspěšného konce. Fotograf cesty Jirka Januška pořizuje v celé historii Cesty k Baltu snad už svou dvou stou fotografii… Jsme tam … Lidka, Martina, Markéta, Lucka, Míra, Jarda, Petr, Boženka, Pája, Standa, Jirka, Ondra, Martin, Zuzka, Ríša, Kristián, Nikča, Jula, David, Franta, Markéta, Kačka 1, Kačka 2, Martin a Pavel, Tomáš K., Honzík, Terezka, Tomáš S. a Jirka.  
 
Pojdmě ještě pomoci dětem dotánout jejich cíl ve sbírce pro domovy seniórů a pro předčasně narozené děti. 
 
Moc Vám všem děkujeme za Vaši podporu Tomáš Slavata a Hromová Parta 

Založení projektu

Zdar Tome - dobře to děláš!

Lukáš Záběhlík
3 000 Kč

TRIRACE - DoksyRace a Hromová parta

Tomáš Slavata
10 000 Kč

Jste úžasní ❤️🚴🏻‍♀️🚴🏻🚴🏽‍♂️❤️

Dárce
1 000 Kč

Tome, všechno nejlepší! Děti, jste skvělé, smekám!

Simona Dřízhalová

Go go go!

Tomáš Dvoŕák
300 Kč

;)

Jana Nováková
1 000 Kč

Ať to šlape. Fandíme vám

Kateřina Palátová
300 Kč

Velký respekt a pochvala všem dětem, které trasu ujely. Nereptaly. A tím vším pomohly dědečkům a babičkám !!

Jaroslav Hala
2 000 Kč

Po celý týden Cesty k Baltu plnila naše třída 4.A ze ZŠ Angel v Modřanech výzvu a sbírala spolu s rodiči kilometry během, chůzí a jízdou na kole ve svém volném čase. Kilometry jsme převedli na peníze a věnujeme je na sbírku.

Pavlína Slavatová
2 373 Kč

Hezký projekt :-)

Dárce