NAŠE ODPADKY, z. s.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Kampaň NEZÁLOHUJ

Přispějte na šíření kampaně, jejímž cílem je upozornit na škodlivost zálohového systému pro ČR. Lobby zálohového systému s nepředstavitelnými rozpočty prosazují svůj obchodní zájem na úkor normálních lidí jako jsme my i Vy. Rozšíření kampaně Nezálohuj se neobejde bez Vaší pomoci. Všechny finanční příspěvky budou použity na propagaci kampaně a na tvorbu nových příspěvků na sociální sítě, aby se informace o dopadech zavedení zálohového systému dostaly k co nejširší veřejnosti.

vybíráme od 21.3.2024

Podpořím NEZÁLOHUJ

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme spolek NAŠE ODPADKY, který se snaží směřovat vývoj odpadového hospodářství ve prospěch obcí a měst. Bohužel aktuálně diskutované zálohování PET lahví není projekt, který by obcím a samotným občanům jakkoliv mohl pomoci. Proto jsme iniciovali kampaň NEZÁLOHUJ, jejímž cílem je upozornit na škodlivost zálohového systému pro ČR. Aktuálně náš spolek tvoří 85 členských obcí, které mají řadu letitých zkušeností, proto se nebojíme říct, že zálohování je mega lumpárna!


Co ti přinese zálohování PET lahví?

1) Udělá z tebe snaživého pitomce! 
  • skladování petek na vlastní náklady (na nájem ti nikdo nepřispěje)
  • nekomfortní vracení NEpošlapaných lahví (autem, mhd, pěšky, nebo?) 
  • ztráta času u automatu (co fronty, co poruchy?)
2) Zdraží ti odpady!
  • Obcím se zvýší náklady na odpadové hospodářství a potažmo lidem poplatky za odpady.
3) Přírodě nepomůžeš!
  • V přírodě nejsou pouze PET lahve, ty činí z celkového množství pouhé 1 % – co zbývající odpad a flotila aut svážející převážně vzduch?
Více informací včetně nového podcastu naleznete na webu www.nezalohuj.cz, kde se o záloze bavíme zcela otevřeně a bez servítků.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

NE Zalohovani! Soucnasny system je BEST, trid a recykluj vsechen odpad. Zaloha je jen o PET a plechovek. Co ostatni plasty ?

Petan87
100 Kč