PwC Česká republika: campaign for project Pohybem pro Paraple

PwC Tri-office Cycling Challenge: Over three offices on two wheels

we started on 2024-03-08
€4,415
raised 112 % out of  €3,960

supported by

109 people
This campaign is already closed. Thank you!
2 days, 3 PwC offices, 400 kilometres on the bike and support for the Centrum Paraple. Together, let's help people with spinal cord injuries return to normal life and sport.
To cover the distance between Prague, Brno and Ostrava, we would probably normally choose a car or train. But this time everything is different.

30 adventurers from PwC decided to cycle around PwC offices in these cities on May 24th and 25th. And through this sports challenge to raise funds for the Centrum Paraple.

The Centrum Paraple helps people with spinal cord injuries and their families. A spinal cord injury is fundamentally life-changing. It requires adapting to a new situation and learning common activities in a different, new way. Paraple can help with this and, in addition, shows clients that almost anyone in a wheelchair can do some kind of physical activity, regardless of the degree of disability.

Your donation will enable Paraple Centre clients to participate in weekly movement programmes focused on sport and thanks to you they will be able to ski, handball, river rafting, archery, rugby, floorball or table tennis again. In short, you'll help them get back to an active lifestyle. 

Thank you for your support. 

PwC cycling team

Centrum Paraple, o.p.s.
Poranění míchy, zásadně mění život. Vyžaduje adaptaci na novou situaci a osvojení si běžných činností, které je potřeba se naučit jinak, nově. Centrum Paraple již 30 let, poskytuje podporu lidem v této těžké životní situaci a jejich rodinám. Vaše pomoc jim umožní účast na týdenních pohybových programech, zaměřených na sport a díky vám budou klienti opět lyžovat, jezdit na handbiku, splouvat řeku, střílet z luku, hrát rugby, florbal, stolní tenis a mnoho dalšího. Děkujeme!
Poranění míchy přináší do života zásadní změnu a zdaleka neznamená jen ztrátu schopnosti chodit. Jde o obrovský zásah do běžného fungování. Najednou je třeba se i ty nejzákladnější činnosti naučit jinak, nově. Musíte přijít na to, jak pracovat se svým tělem, jak se vyprázdnit, obléct, umýt, postarat o děti, řídit auto… To vše s navíc mnohdy zasaženou hybností rukou a zdravotními komplikacemi. Jde o dny, týdny a někdy i roky nácviků, do kterých musíte investovat obrovské nasazení, trpělivost a vůli. 
Centrum Paraple | PARAPLE pomáhá lidem s poškozenou míchou a jejich rodinám. Je pro ně oporou v prvních měsících v nové situaci, ale i kdykoli v průběhu života. V roce 1994 ho založili Zdeněk Svěrák a občanské sdružení Svaz paraplegiků.
Centrum Paraple je prospěšná společnost, která musí více než 50 % svých nákladů pokrýt z darů jednotlivců a firem.

Součástí našich služeb jsou i pohybové aktivity. Ty jsou do programu klientů zařazeny v mnoha podobách – individuálně i skupinově, jako běžná součást pobyté sociální rehabilitace nebo jako týdenní tematické programy. Disponujeme i specializovanou posilovnou.

Chceme klientům ukázat, že nějakou pohybovou aktivitu může provozovat skoro každý člověk na vozíku, bez ohledu na míru postižení. Pohyb je pro ně totiž, jako pro kohokoli jiného, základním stavebním kamenem k udržení zdraví a duševní pohody, ale také síly a kondice. U vozíčkářů o to víc potřebných, jelikož i běžné činnosti (např. přesun z vozíku a zpět, který musí absolvovat mnohokrát denně) jsou fyzicky opravdu velmi náročné. Pohybové aktivity jsou ale také důležitým prvkem pro návrat do běžného života. Také díky nim mají klienti možnost znovu se zapojit do dění s rodinnou a přáteli, případně získat nové, třeba ve sportovním klubu.

Centrum Paraple je často prvním místem, kde se setkají s nabídkou pohybových aktivit na vozíku. Učíme je zvládnout základy daného sportu a doporučujeme, jak dál. Pomáháme jim také vybrat, vyzkoušet a nastavit vhodné sportovní a kompenzační pomůcky.
Někteří klienti, kteří začali se sportem v našem centru se stali účastníky vrcholných sportovních akcí pro sportovce s handicapem.
Základním cílem však je, aby klienti zařadili pohyb do svých každodenních aktivit, aby jim pomáhal a přinášel radost. Jako ve všech našich službách si i při pohybových aktivitách zakládáme na individuálním přístupu ke každému člověku.

Svým darem podpoříte týdenní pobytové programy Centra Paraple zaměřené na sport. Také díky vám budou naši klienti lyžovat, jezdit na handbiku, splouvat řeku, střílet z luku, hrát rugby, florbal, stolní tenis a mnoho dalšího. Děkujeme!
 

Moc vám kolegové fandím, super nápad :)

Markéta Fedorová

Jste skvělí a hodně štěstí :)

Strahinja Mladenović
CZK 1,000

Ať to švihá! ❤️

Anna Hůrková

Nic to nechce jen slapat lehce. Super challenge! Drzim palce at vyjde

Marek Dostálek

Krásný projekt!

Markéta Salomonová

Šťastnú cestu! 🧡

Terézia Melišková
All donations support organization:
Centrum Paraple, o.p.s., projekt: Pohybem pro Paraple