EUC a.s.: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

SPOLEČNĚ KE DNI SENIORŮ

vybíráme od 30.9.2021
3 300 Kč
vybráno 22 % z 15 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Pojďme společně umožnit řadě seniorů, aby mohli žít důstojný život doma a nemuseli do domovů důchodců!

Na první říjnový den připadne mezinárodní DEN SENIORŮ a my bych tímto rádi zahájili sbírku, která podpoří Nadaci Krása Pomoci. 
Můžete si na vybraných místech (Recepce EUC, Evropská,  859/115, 2. patro, EUC Klinika Praha Šustova 1930/2, EUC Laboratoře, Sokolovská 31/155), zakoupit přáníčko pro seniora, kterému chcete udělat radost :)  Rozhodli jsme se, že společně podpoříme Nadaci Krása pomoci, konkrétně projekt Nikdo by neměl být sám (Doma bez obav). Vizí této nadace jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma

Cena přáníčka je 150 Kč, protože tolik stojí jedna hodina asistenta, který navštěvuje seniory v jejich domovech a pomáhá jim čelit každodenním problémům bez obav.  

Finanční prostředky budou využity na zajištění domácí individuální péče a opory pro seniory, kteří to potřebují. Konkrétně nadace pro seniory obstarává pomůcky, zařizuje asistenci, pomáhá s orientací ve složitém systému sociálních služeb, propojuje seniory trpící samotou s dobrovolníky, kteří s nimi následně tráví čas.

A to stojí za to, ne?   
Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas. Pokud 5 lidí zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 600 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o daného seniory pečovat celý rok a být mu k ruce, když bude potřebovat.

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám