CZ / EN
Jiří Olszar: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Speedrun na dobročinné účely

vybíráme od 20.7.2021
21 200 Kč
vybráno 141 % z 15 000 Kč

zbývá

99 dní

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
I (rychlým) hraním her můžeme pomoci. Czechoslovak Marathon pořádá 2× ročně marathon, kde lidi ukazují své speedruny, tentokrát kromě zábavy chceme i pomáhat.
Proč neudělat z sezení u počítače i něco užitečného? Na jihu Moravy došlo k události, která zasáhla mnoho lidí. Mezi nimi a jejich rodinami se určitě najdou i ti, co hrají hry a o tento koníček možná dočasně přišli. My, co máme to štěstí a tornádo se nám vyhnulo, se 23. 7. sejdeme na Twitch kanále Czechoslovak Marathonu, kde předvedeme své speedruny (rychlé průchody her). Speedruny jsou plné zábavných a netradičních okamžiků, které v běžném průchodu hry pravděpodobně neuvidíte, proto vás nimi budeme bavit celé 3 dny (23.–25. 7.)

Protože nám situace na jihu Moravy není lhostejná, veškeré peníze, které během marathonu vybereme, půjdou prostřednictvím této výzvy na podporu poškozených oblastí.

Pokud vás akce zaujala, její rozvrh si můžete prohlédnout na platformě Oengus. Těšíme se na vás a vaši podporu!

Upozornění: V případě, že se rozhodnete poslat příspěvek, vaši zprávu a částku přečteme. Pokud chcete, abychom přečetli i vaši přezdívku či jméno, zadejte ji do hranatých závorek na začátek vaši zprávy. Např.:
[honza123] Hodně štěstí všem runnerům
Pokud komentář nepřidáte, uvidíme jen zvýšení částky zde na stránce a během živého vysílání ji neuvidíme. Příspěvky bankovním převodem se mohou projevit až během několika hodin. Pokud jsme vám příspěvek nepřečetli, můžete nás na to upozornit v Twitch chatu.

Sociální sítě:
Twitch
Discord
Twitter
Oengus
Youtube
Web
speedrun.com
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín-Pánov). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem: pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domů a zajištění základních potřeb. Díky Vaší obrovské podpoře jsme v prvních vlně přímé pomoci ze sbírky Nadace Via podpořili 669 domácností částkou 99,5 milionů Kč. A české nevládky koordinovanou prací dohromady podpořily na 1 600 postižených domácností. 
  3. V srpnu jsme navázali dalším kolem přímé pomoci, která se týká více zasažených domácností. Ty dostávají další příspěvek ve výši až 150 tisíc korun. V této fázi podpory jsme doposud odeslali 273 příspěvků v částce téměř 40 milionů Kč. (Pozn. Ve druhém kole již nejsou podpořeny rodiny, které měly malé poškození domu a na pokrytí škod stačila částka z prvního kola, dále rodiny se soukromou sbírkou a určité specifické případy, které jsou potřeba prošetřit individuálně). 
  4. Celkem jsme tak díky Vám odeslali přímo lidem zasaženým tornádem 943 příspěvků v částce převyšující 139 milionů Kč. A v přímé pomoci i nadále pokračujeme!
  5. Po první a druhé vlně přímé plošné podpory provedou operující organizace další hlubší šetření v terénu. Cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření bude v potřebných případech přímá finanční pomoc dále navýšena i v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  6. Část výtěžku celé sbírky putuje také na Ústecko - Lounsko, kde bude částkou 2 miliony Kč podpořena obnova obce Stebno, a to ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací.
  7. Po prvotním šoku a následném zajištění základních potřeb nabývá na důležitosti také navazující psychologická podpora a pomoc pro zasažené. Z toho důvodu se nově plánujeme v rámci sbírky podílet také na zajištění pomoci psychologů a terapeutů přímo na místě – v zasažených obcích.
  8. V horizontu dalších měsíců plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, průběžně rozesíláme samozřejmě také potvrzení o daru a další informace o využití. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, neváhejte se na nás prosím obrátit na e-mailu: promoravu@nadacevia.cz. Děkujeme.

Bonusový run na koniec? PauseChamp

PlayerGameSK
200 Kč

[KNHD] GL. Sorry za ty odmítnutý donaty při chaosu minule. Ale dosypal jsem to po streamu XD

KNHD
1 000 Kč

[ptngms] GL

ptngms
300 Kč

[HannyS] Ahojte, užívajte Marathon všetkým runnerom veľa šťastia. Nie som na streame len posielam podporu keď mám chvíľku čas. Ak sa podarí tak sa aspoň večer stavím pozrieť <3

HannyS
200 Kč

[HolyDeadMan]

Šimon Kovář
500 Kč

[Wafu] xd

Wafu
1 000 Kč

..

BodlaChmel
100 Kč

[Freezik673] Pray for Bohemia

Freezik673
200 Kč

[EISIK] Tak taky pošlu něco málo, aby se neřeklo. Hodně štěstí při speedrunnu této pekelnosti pánové!

Dominik Eis
100 Kč

[snilek01234] HAKUNAMATATA a mrkáček ;)

Karolína Dorušáková
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy