VIG RE zajišťovna, a. s.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

VIG Re Post-Tornado Financial Help

vybíráme od 2.7.2021
106 400 Kč
vybráno 106 % z 100 000 Kč

zbývá

9 dní

přispělo

48 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
The night of 25 June 2021 has seen a considerable number of villages in the South Moravia region destroyed by an F4 tornado that claimed human lives and health and important materials losses. 
VIG Re and its employees engage in the immediate financial help to the afflicted region.
We join the efforts of the VIG community in the Czech Republic. Following the exemple of Kooperativa Foundation, all our collected proceeds will be transferred to VIA Foundation. The NGO coordinates approach, area situational monitoring, controlled distribution of the donated money and volunteering efforts within the afflicted area with a pool of renowned NGO’s, transparent in disclosing how the total collected sum is being spent.

As members of the VIG community, we are here to contribute to the society and to the tornado concerned communities’ recovery.
That’ s why all the individual proceeds of our employees will be doubled by the VIG Re company contribution.

Practical information for VIG Re employees-donors for navigation in the calculator section:
You can choose if you donate a lump-sum (button "Jednorazove") or want to make your contribution on a monthly basis (button "Mesicne"). In case you prefer to donate a different amount than selection displayed, please specify using the button "Jina castka" ("Different amount").
You confirm your preferences by clicking on "Darovat" button ("Donate"), and continue by filling in your contact details.
Also, do not forget to confirm the "Chci zaslat potvrzeni o daru" ("I want to receive a certificate of donation") as your financial contribution is income tax deductible.
You will receive your certificate of donation and information about use of the fundraised money from the NGO after our fundraising is over. 

Be generous and enjoy the opportunity to help!
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Good job, guys :)

Katerina Helmers

:-)

Eva Tripská

...

Daniel Marcinek

I appreciate this initiative and look forward to the Charity Day!

Michal Vohralík

..

Prokop Maxa

"It always seems impossible until it's done."

Helena Liskova
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy